Kdo je v obecním úřadu?

Kdo je v obecním úřadu?

Kdo pracuje na obecním úřadě

Podle zákona tvoří obecní úřad starosta, místostarostové, tajemník obecního úřadu a zaměstnanci zařazení do obecního úřadu. Obecní rada může zřídit odbory a oddělení pro jednotlivé druhy činnosti, které vedou zaměstnanci obecního úřadu.

Kdo je v čele obecního úřadu

pokyny. Toto oprávnění starosty vyplývá ze skutečnosti, že starosta je podle § 109 odst. 1 zákona o obcích v čele obecního úřadu (z hlediska organizační struktury obecního úřadu je tedy nadřízen všem zaměstnancům obce zařazeným do obecního úřadu, včetně tajemníka), že podle § 110 odst.

Kdo jedna za obecní úřad

Průcha rovněž zdůrazňuje, že obecní úřad plní úkoly jak v samostatné, tak i přenesené působnosti. Každá obec má obecní úřad, i když nemá žádné zaměstnance – v tom případě jej tvoří jen starosta (případně místostarosta).

Co to je obecní úřad

Obecní úřad je orgánem obce, který plní úkoly jak v oblasti samostatné působnosti, tak i v oblasti působnosti přenesené a rozhoduje o poskytování informací podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Kdo je zaměstnanec obce

Zaměstnanci obce zařazení do obecního úřadu jsou personálně podřízeni tajemníkovi obecního úřadu, resp. starostovi obce a jsou tak povinni plnit úkoly těchto personálně nadřízených osob (včetně pokynů místostarosty, zastupuje-li starostu).

Kdo zřizuje obce

obecní úřad (magistrát statutárního města); obecní policie; zvláštní orgány obce – např. komise rady obce, které byl svěřen výkon přenesené působnosti.

Co dělá tajemník úřadu

Svolává a řídí pravidelné i operativní porady vedoucích odborů a koordinuje spolupráci odborů městského úřadu. Stanovuje náplň práce jednotlivým odborům a oddělením a následně je řídí, kontroluje a koordinuje.

Kdo je úředníkem obce

Úředníkem je zaměstnanec územního samosprávného celku podílející se na výkonu správních činností zařazený do obecního úřadu, do městského úřadu, do magistrátu statutárního města nebo do magistrátu územně členěného statutárního města, do úřadu městského obvodu nebo úřadu městské části územně členěného statutárního města …

Kdo je nadřízený starosty obce

Starosta se tím nestává nadřízeným zastupitelstva, naopak je zastupitelstvu podřízený. Zastupitelstvo je nadále zodpovědné za veškeré konání starosty a rovněž nese plnou odpovědnost za konání a financování obce, včetně případných finančních náhrad a trestní odpovědnosti. “

Kdo kontroluje starostů obce

Kontrolu samostatné působnosti vykonává u všech obcí Ministerstvo vnitra, kontrolu přenesené působnosti obcí vykonává místně příslušný krajský úřad. Kromě kontroly výkonu působnosti podle zákonů o obcích upravují právní předpisy též některé specifické způsoby kontroly činnosti územních samosprávných celků.

Co se dá vyřídit na obecním úřadě

Co můžete vyřídit na Obecním úřadě v Jinačovicích…Ověřování podpisůPřihlášení k trvalému pobytu.Podání ohlášení ve věcech stavebních.Placení místních poplatkůZábory.

Kdo zřizuje městský úřad

Rada obce je dle zákona o obcích oprávněna zřídit pro jednotlivé úseky činnosti obecního úřadu odbory a oddělení. V těchto odborech případně odděleních jsou pak začleněni zaměstnanci obce zařazení do obecního úřadu. Jak již z uvedeného vyplývá zřízení odborů a oddělení není obligatorní.

Kdo jsou zaměstnanci ve státní službě

Státním zaměstnancem je podle zákona o státní službě fyzická osoba, která byla přijata do služebního poměru a zařazena na služební místo nebo jmenována na služební místo představeného k výkonu některé z činností uvedených v § 5 zákona o státní službě.

Kdo zastupuje obec

Starosta zastupuje obec navenek

Starosta je stejně jako zastupitelstvo, rada či obecní úřad orgánem obce. Pravomoci jednotlivých obecních orgánů v základu upravuje zákon o obcích. Pro rozlišení oprávnění jednotlivých orgánů má význam i to, zda se ve věci jedná o samostatnou nebo přenesenou působnost.

Kdo spravuje obec

Zastupitelstvo obce je základní orgán obce, který ji samostatně spravuje. Všechny ostatní orgány obce jsou od zastupitelstva odvozeny (např. volí starostu obce a další členy obecní rady). Zastupitelstvo obce především odpovídá za dodržování plánu rozvoje obce a za hospodaření s obecním majetkem.

Kdo je tajemník obce

Tajemník obecního úřadu je vedoucím úřadu pro účely zákona o úřednících, zároveň statutárním orgánem zaměstnavatele vůči zaměstnancům obce zařazeným do obecního úřadu, tedy pro účely zákoníku práce.

Kdo kontroluje obec

přezkoumáním hospodaření, je upravena zákonem o přezkoumávání hospodaření3 a je pravidelná a povinná pro všechny obce. Ústředním správním úřadem pro oblast finančního hospodaření a přezkoumávání hospodaření územních samosprávných celků a orgánem státního dozoru nad jeho prováděním4 je Ministerstvo financí.

Kdo to je úředník

Úředníkem je takový zaměstnanec, který se (za splnění ostatních podmínek) podílí na výkonu správních činností, bez ohledu na to, jaký podíl z jeho pracovní náplně výkon správních činností představuje.

Kdo je nadřízený orgán obecního úřadu

Nadřízeným správním orgánem ústředního správního úřadu se rozumí ministr, nebo vedoucí jiného ústředního správního úřadu. Nadřízeným správním orgánem ministra nebo vedoucího jiného ústředního správního úřadu se rozumí vedoucí příslušného ústředního správního úřadu.

Kdo jedna jménem obce

Starosta zastupuje obec navenek

Pravomoci jednotlivých obecních orgánů v základu upravuje zákon o obcích. Pro rozlišení oprávnění jednotlivých orgánů má význam i to, zda se ve věci jedná o samostatnou nebo přenesenou působnost. Obecně platí, že starosta vykonává své funkce hlavně v rámci působnosti samostatné.

Kdo schvaluje směrnice obce

Obecně lze uvést, že směrnice vydává starosta v přenesené působnosti za podmínky, že obec nemá tajemníka. Pokud obec tajemníka má, náleží tato pravomoc až na výjimky tajemníkovi. Nestanoví-li zákon jinak, vydává směrnice starosta, popř. tajemník, samostatně.

Kdo je správce obce

Správce obce (někdy též označovaný jako protektor obce) je úředník, který je pověřen vedením obce po dobu, kdy obec nemá volený zastupitelský orgán, t. j. například nepřihlásí-li se v obci dostatečný počet kandidátů do obecních voleb nebo pro období mezi zánikem zastupitelstva či jeho usnášeníschopnosti a novými, …

Jak dlouho můžu mít propadlou občanku

Občanský průkaz platí většinou deset let. Pak ho musíte vyměnit. Do kdy platí Vás občanský průkaz je napsané na posledním řádku: Je důležité požádat o nový občanský průkaz, když ještě platí ten starý, co máte doma.

Co se stane když mám propadlý občanský průkaz

Pokud budete mít propadlý občanský průkaz (vydaný do konce roku 1996), hrozí vám při policejní kontrole až desetitisícová pokuta. Peněžitý trest může přijít, i když si přijdete požádat o nový doklad opožděně.

Co dělá tajemník městského úřadu

Plní úkoly, které má uložené od zastupitelstva města, městské rady nebo starosty. Zúčastňuje se zasedání zastupitelstva a schůzí rady s hlasem poradním. Svolává a řídí pravidelné i operativní porady vedoucích odborů a koordinuje spolupráci odborů městského úřadu.