Co jí Japonci na Vánoce?
Co se jí na Vánoce v Japonsku
Pokud teď přemýšlíte nad tím, jaký tradiční pokrm přijde v zemi vycházejícího slunce na štědrovečerní stůl, budete možná překvapeni. Je to Kentucky Fried Chicken neboli KFC. Tato tradice vznikla v roce 1974, kdy KFC přišlo s marketingovou kampaní, která představila smažené kuře jako typické západní vánoční jídlo.
Archiv
Co jedí v Japonsku na Štědrý den
Japonci na Štědrý den jedí povětšinou smažené kuře, tradičním vánočním jídlem je nicméně piškotový dort s jahodami a šlehačkou. A do toho všude zní Beethovenova Devátá symfonie a především její závěrečný akt Óda na radost. V Japonsku je natolik slavná, že se jednoduše nazývá daiku, což znamená číslo devět.
Archiv
Kdo nosí dárky v Japonsku
Japonským dětem nosí dárky jeden ze starých šintoistických bůžků – Hoteišó.
Co se nesmí v Japonsku
Ačkoliv jsou Japonci k turistům velice tolerantní, zkuste se vyvarovat přílišných důvěrností na veřejnosti (držení se za ruce či kratší polibek jsou tolerovány).Na veřejnosti hlasitě nesmrkejte, je to nezdvořilé (bohužel naopak Vy budete svědky neustálého popotahování a chrchlání).Neplat'te spropitné, není to zvykem.
Co je za rok v Japonsku
Od roku 1868 je navíc příslušná éra vždy spojována s vládou daného císaře, a při změně na trůnu tak dojde k faktickému vynulování kalendáře. Například všechny události roku 2019 budou až do 30. dubna datovány jako 31. rok Heisei (název éry současného císaře Akihita), zatímco od 1.
Kdo nosí dárky v Rusko
Obecně se ví, že v Rusku dárky nosí děda Mráz spolu se svojí dcerkou Sněhurkou.
Jak se jmenují vánoční skřítci
Skřítek se jmenuje Rampenisse, obvykle nosí vánoční čepičkou podobnou té, co nosí Santa Klaus. O Vánocích domácnosti nenavštěvuje, ale často se v nich rovnou zabydluje a neplechu tam provádí celý prosinec.
Na co si dát pozor v Japonsku
Japonci ze zásady nechodí nikdy pozdě, ať už na pracovní či přátelské schůzky dorazí vždycky včas. Japonci také běžně nedávají najevo své emoce, především hněv, a pokud jsou nějaké citové výlevy tolerovány, tak jen v opilosti. Být všude včas je pravidlo, které v Japonsku stále platí.
Co je typické pro Japonce
Japonský zvyk Hanami uctívá rozkvétající sakury – po celé zemi se lidé shlukují pod stromy a baví se. Láska k přírodě je obecně japonskou specialitou a je zřejmě důsledkem zdejšího tradičního náboženství – šintoismu. Šintoismus hlásá uctívání přírody, která je božstvem sama o sobě.
Kdy je nejlepší jet do Japonska
Za nejlepší období pro návštěvu z hlediska počasí v Japonsku je všeobecně považováno jaro, především měsíce březen a duben, kdy rozkvétají po celé zemi sakury. Oblíbeným obdobím je také podzim, kdy se obloha po období tajfunů opět vyjasní a lesy se zabarví pestrými odstíny červené, hnědé a žluté.
Co je typické pro Japonsko
Kimono, origami, sumo, Go! Posvátná hora Fuji, kolem které sviští šinkanzen. Klasické japonské spojení tradic a moderních technologií. Japonsko – daleká země, jejíž umění a zvyky pronikají do evropské civilizace pozvolna a s tajemnou nonšalancí.
Kdo nosí dárky v Česku
V České republice nosí dárky Ježíšek.
Kdo nosí dárky v Turecku
I když Turci nevěří na Vánoce, na Silvestra si mnozí dávají dárky. Děti věří, že jim je nosí Noel Baba, který je vlastně jakýmsi praotcem svatého Mikuláše i různých variant Santa Clause.
Kdo nosí dárky ve Švýcarsku
Charakteristika seznamu
Stát | Starý muž |
---|---|
Švédsko | Jultomten (Vánoční skřítek) |
Švýcarsko | St Nicholas (znám jako Samichlaus pro německy mluvící a San Nicolao pro italsky mluvící), Père Noël (Otec Vánoc) pro francouzsky mluvící |
Thajsko | ซานตาคลอส (Santa Claus) |
Tchaj-wan | 聖誕老人 nebo 聖誕老公公 (Stařík Vánoc) |
Kdo nosí dárky na Vánoce ve Švédsku
Například ve Francii nosí dárky Pere Noel, v Holandsku Sinterklaas, v Bulharsku děda Koleda, ve Švédsku Jultomten, v Polynésii velký krab, v Sýrii velbloud patřící Třem králům, v Chorvatsku děda Božičnjak a například v Indii nikdo dárky nerozdává a lidé si je dávají osobně.
Co je neslušné v Japonsku
Žádná tradiční japonská restaurace Vám nenabídne příbor, proto je dobré naučit se jíst hůlkami (případně si noste svůj příbor). Co se týče používání hůlek, nezapichujte je do rýže ani jimi nenapichujte suši – obojí je považováno za vrchol neslušného chování.
Jak draho je v Japonsku
Kolik co stojí
Japonsko je v porovnání se zbytkem Asie velmi drahá země. V porovnání s Evropou zase takový rozdíl není. Ceny potravin jsou přibližně stejné jako u nás, služby, hotely a restaurace jsou ovšem o poznání dražší. Celkově vyjde cestování po Japonsku velmi podobně jako po západní Evropě.
Co jíst v Japonsku
Hlavní suroviny v japonské kuchyni jsou rýže, maso, ryby, mořské plody, tofu a zelenina. Japonská rýže je „kulatozrnná“ a po uvaření ve speciálním vařiči je lepivá, což umožňuje její konzumaci hůlkami. Nejuznávanějším masem je hovězí, i když na úplném jihu Japonska převládá spíše vepřové.
Jakou rýží jedí Japonci
Rýže označovaná jako „nelepkavá“ (uručimai), jejíž užití je častější, má stále daleko lepivější konzistenci než rýže u nás na Západě. Velmi běžné a často nejlevnější jsou v Japonsku nudlové pokrmy.
Jak se léta do Japonska
Nejrychlejší let Česká republika–Japonsko trvá 19hod 20min (Praha Letiště Václav Havel–Tokio Letiště Narita). Do destinace Japonsko nabízí lety 5 leteckých společností, včetně Air France, Korean Air a KLM.
Jaký je režim v Japonsku
Od přijetí ústavy 3. května 1947 je Japonsko unitární parlamentní konstituční monarchií s císařem jako hlavou státu, ovšem s čistě ceremoniální funkcí. Po prohrané válce byla typickou vlna pacifismu.
Jak se jí v Japonsku
V kuchyni Japonci používají mnoho typů a druhů nádobí. Například používají speciální misky, které zvenčí nehřejí, což je zásadní, abyste se nepopálili, když při konzumaci misku s rýží držíte v jedné ruce. K jídlu se v Japonsku používají tradiční hůlky, nicméně i k vaření se používají hůlky, jen trochu jiného typu.
Kdo nosí dárky v Brazílii
Kvůli francouzským vlivům v 19. století nosí dárky také v Argentině, Brazílii a Uruguayi pod jménem Papá Noel. V Portugalsku je nazýván Pai Natal.
Co se v Turecku nesmí dělat
Co se nesmí v Turecku
Je zakázán vývoz jakýhkoliv starožitných předmětů (za ty jsou považovány předměty starší 100 let). Je přísně zakázán dovoz drog, obchodování s nimi a i jejich užívání. Tresty jsou velmi přísné. Ve vojenských objektech, nádražích, letištích a u většiny mešit je zakázáno fotografovaní.
Na co si dát pozor při cestě do Turecka
Doporučuje se zůstat na místě, jenom pozor na případné hrozby v podobě předmětů nad vámi, které by mohly spadnout. Pozor také na schodech, kde hrozí vyšší riziko úrazu. Jižní oblast Turecka (Alanya, Antalya a další oblíbená letoviska) jsou mimo tektonicky aktivní oblasti a zemětřesení tam nehrozí.