Co se starymi koly od auta?
Jak staré pneumatiky se mohou prodávat
Maximální stáří pneu se uvádí jako 10 let od data jejich výroby. Po uplynutí této doby ztrácí pneumatiky své jízdní vlastnosti a je vhodné je vyměnit za nové. Výrobci pneumatik doporučují se řídit obecným pravidlem. Koupím-li tedy pneumatiku vyrobenou např.
Jak dlouho mohou být stare pneumatiky
Výrobci pneumatik zastávají stanovisko, že pneumatika si zachovává své původní technické vlastnosti po dobu pěti let, pokud je správně skladována a není užívána v provozu. V souladu s mezinárodní praxí se doporučuje pneumatiku užívat nejdéle deset let od data její výroby.
Jak využít staré pneumatiky
Ze starých gum lze totiž možné vyrobit téměř cokoliv – od okrasných prvků pro vaši zahradu, herní prvky pro děti, pelíšky pro vaše miláčky, a dokonce nábytek do vašeho bytu. Můžete totiž vytvořit nejrůznější pufy, taburety, křesla, ale i stolky a ti odvážnější z vás dokonce stínítko na lampu či lustry.
Kam s ním pneumatiky
Pneumatiky lze bezplatně odevzdat v nejbližším autoservisu, pneuservisu či jiném místě prodeje pneumatik bez ohledu na to, kde jste předtím danou pneumatiku koupili. Za likvidaci pneumatiky už jste totiž zaplatili při jejím nákupu.
Archiv
Jak poznat jak je stará pneumatika
Najdete ho na bočnici pláště v podobě až 12místného kódu. Poslední čtyřčíslí označuje stáří pneumatiky, první dvě čísla znamenají týden a poslední dvě rok výroby.
Jak staré pneumatiky kupovat
A kdy je tedy plášť skutečně starý Hranice životnosti pneumatik je 10 let. Při tomto stáří již gumy ztrácejí svoje jízdní vlastnosti a měli byste je vyměnit za nové kvalitní obutí, a to bez ohledu na stav dezénu.
Kdy se vyplati kupovat letni pneu
Optimální období pro nákup letního pneu za nejnižší cenu je tak období mezi koncem srpna a zářím. Pokud jste nestihli podzimní výprodeje, nezoufejte. Mnoho odborníků na pneu doporučuje nákup letních pneumatik odložit na leden až únor.
Kam vyhodit kola od auta
Místy zpětného odběru mohou být jak pneuservisy, autoservisy, rovněž ale i obecní sběrné dvory.
Jak vyuzit stare pneumatiky na zahrade
Díky svým vlastnostem se staré pneumatiky využívají na dětský hřištích, dá se z nich totiž postavit spousta atrakcí pro děti. Například houpačky. Jednoduchá houpačka vznikne přepůlením pneumatiky, na kterou se připevní kus nalakovaného prkna a držadlo. Gumy pak můžete natřít, aby vypadaly veseleji.
Kam s pneumatikami Brno
Máte tyto možnosti: Odevzdat je bezplatně, bez vazby na nákup služeb, bez ohledu na značku v rámci zpětného odběru na sběrném místě, kterou v ČR zaštiťuje společnost Eltma. V Brně je více než 100 sběrných míst, nejbližší najdete v Žebětíně, v Bystrci a v Kohoutovicích. Podrobnosti na www.eltma.cz.
Kdy se má přezouvat
Zákonem stanovené období mezi 1. listopadem a 31. březnem má však svá specifika a povinnost zimního obutí platí v těchto případech: Řidič má povinnost použít zimní pneumatiky, pokud se na komunikaci nachází sníh, led nebo námraza.
Jak správně přezout kola
Je důležité střídavě utahovat protilehlé šrouby, aby kola neseděla nakřivo. Na zemi je dotáhněte momentovým klíčem na hodnotu stanovenou výrobcem auta. Díky tomuto klíči budou šrouby utaženy rovnoměrně stejnou silou a nepřetažené, takže je po sezóně bez problémů povolíte a nemusíte řešit jejich případné odvrtání.
Kam vyhodit duši od kola
Nakonec je vhoďte do speciálního kontejneru na kovový odpad v nejbližším recyklačním centru, nebo je odneste do obchodu s kovovým šrotem.
Co se považuje za nebezpečný odpad
Mezi nebezpečné odpady patří barvy, lepidla, rozpouštědla, oleje, pesticidy, léky a domácí chemikálie. Nebezpečnými vlastnostmi jsou: toxicita, karcinogenita, mutagenita, infekčnost, ekotoxicita, výbušnost, hořlavost, uvolňování toxických plynů a další podobné vlastnosti.
Čím natřít staré pneumatiky
Čím pneumatiky barvit Použít můžete akrylové spreje nebo jakékoli barvy určené na syntetické povrchy. Pneumatiky musíte před barvením dokonale očistit a odmastit.
Co z pneumatik
Od 1. 1. 2018 můžete pneumatiky bezplatně odevzdat ke vhodné likvidaci také v pneuservisech a autoservisech, a to bez ohledu na jejich značku nebo na to, kde jste pneumatiku zakoupili. Cesta starých pneumatik je tedy opravdu přímá a jednoduchá.
Co se starym umyvadlem
Suť, kam spadá beton, cihly, střešní krytiny, obkladačky, umyvadla, WC mísy apod., by měla být před likvidací zabalená (ideálně v pytlích). Patří do sběrného dvora, další možností je přistavení kontejneru nebo svěření specializované firmě.
Kdy se vyplati kupovat letní pneu
Optimální období pro nákup letního pneu za nejnižší cenu je tak období mezi koncem srpna a zářím. Pokud jste nestihli podzimní výprodeje, nezoufejte. Mnoho odborníků na pneu doporučuje nákup letních pneumatik odložit na leden až únor.
Kdy se mění kola
Pokud chcete stručnou odpověď, pak dle zákona je povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března. Pokud chcete mít jistotu, přezujte na letní pneu začátkem dubna 2023.
Kdy přezout auto
Zákonem stanovené období mezi 1. listopadem a 31. březnem má však svá specifika a povinnost zimního obutí platí v těchto případech: Řidič má povinnost použít zimní pneumatiky, pokud se na komunikaci nachází sníh, led nebo námraza.
Jak se zbavit starých kol
Prodejte do kovošrotu, dejte na sběrný zadarmo nebo za úplatu /pokud je to mimo Vaše bydliště/ nebo prodejte či nabídněte zadarmo třba na FB,nevyhazujto. I staré mkolo může sloužit pokud není rám zkroucený či jinak poškozený.
Kdo může nakládat s nebezpečnými odpady
Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)
Fyzická osoba oprávněná k podnikání nebo statutární zástupce právnické osoby, případně osoba, které byla udělena plná moc pro zastupování v této věci (plnou moc je třeba předložit).
Kam vyhodit hořlaviny
Likviduje se ve speciálních spalovnách nebezpečných odpadů nebo se recykluje ve specializovaných firmách. Často se jedná o žíravé, vysoce reaktivní látky, hořlaviny či jedy. Existují také jedy, které mohou závažně ohrozit zdraví či život zvířat nebo mít zásadní negativní dopady na životní prostředí.
Čím nabarvit pneumatiku
Čím pneumatiky barvit Použít můžete akrylové spreje nebo jakékoli barvy určené na syntetické povrchy. Pneumatiky musíte před barvením dokonale očistit a odmastit.
Co lze vyhodit do sběrného dvora
Ve sběrném dvoře je možné odevzdat prakticky jakýkoliv odpad vznikající běžně v domácnosti: Objemný odpad, papír, plast, sklo, nápojový karton, bioodpad, kovy, textil, elektrospotřebiče, pneumatiky , stavební odpad (za poplatek), upotřebený jedlý olej, nebezpečné odpady, léky, baterie, zářivky.