Kdy nemusím mít v autě rezervu?
Jak dlouho vydrží autolékárnička
Platnost autolékárničky
Pokud si pořizujete novou autolékárničku, je její expirační doba běžně 4 roky. Podle nejnovější vyhlášky už řidiči po uplynutí této doby nemusejí měnit celou lékárničku, pokud jsou její součásti neporušené nebo jinak neznehodnocené.
Co použít místo rezervy
Od úterka platí novela zákona, kdy místo rezervy mohou řidiči v autech vozit pneumatiky, které se samy při defektu automaticky zalepí nebo mohou vozit soupravu se sprejem, který pneumatiku dofoukne a zalepí zároveň. To by mělo stačit pro nouzové dojetí.
Co všechno musím mít v autě
Povinná výbava se už dlouhé roky nedočkala žádných velkých změn, a tak byste ve svém autě za každých okolností měli mít následující položky:Náhradní elektrické pojistky.Náhradní žárovky.Příruční zvedák (tzv.Náhradní kolo a klíč na matice kol vozidla.Autolékárnička.Výstražný trojúhelník a reflexní vesta.
Co patří do Autolekarnicky
Autolékárnička obsahuje několik důležitých položek, které se liší počtem dle kategorie: Hotový obvaz s polštářkem (3 kusy) Hotový obvaz se dvěma polštářky (3 kusy) Náplast hladká cívka.
Kde má být lekarnicka v autě
Vyhláška, která upravuje povinnou výbavu vozidla doslova říká, že autolékárnička musí být uložena v samostatném pouzdře (kufřík, taštička, apod…), musí být uložena v čistém a suchém prostoru a nesmí na autolékárničku dopadat přímé sluneční světlo!
Kam se starou autolékárničkou
Autolékárničky bylo dosud nutné po vypršení jejich trvanlivosti vyměnit, jinak řidičům hrozila při silniční kontrole pokuta až 2000 korun. Autolékárnička dosud musí obsahovat obvazy, trojcípý šátek, hladkou náplast i s polštářkem, škrticí obinadlo, plastovou roušku, pryžové rukavice, isotermickou fólii a zahnuté nůžky.
Co dělat když nemám rezervu
Lepící sada na opravu pneumatik
Zřejmě nejpoužívanější metodou, jak si bez rezervy poradit s píchlou pneumatikou, je použití speciální lepící sady na opravu pneumatik. Pomocí této sady pneumatiku provizorně opravíte s čistýma rukama a bez použití fyzické síly. Kolo totiž nemusíte z auta sundávat.
Jak dlouho se dá jezdit na rezervu
Při jízdě bez tlaku je maximální rychlost jízdy omezena na 80 km/h a dojezd pouze na 80 km.
Jak daleko dát trojúhelník
Podle pravidel má stát výstražný trojúhelník na běžné silnici minimálně 50 metrů za autem.
Jak vytáhnout člověka z auta
Jak na toOdepněte nebo přestřihněte bezpečností pás.Zkontrolujte, zda nejsou dolní končetiny zaklíněné pod pedály.Provlékněte ruce pod pažemi postiženého tak, abyste mohli uchopit jeho paži.Vždy se pokuste uchopit neporaněnou nebo méně poraněnou horní končetinu.Úchop provádějte oběma vašima rukama.
Jakou vestu do auta
Vesta by měla mít fluorescenční žlutou nebo oranžovo-červenou barvu a musí být doplněna retroreflexními pásy. Vše musí být na vestě vhodně umístěno a provedeno v dostatečné ploše. Při výběru hledejte informaci, že vesta odpovídá harmonizované evropské normě EN ISO 20471:2013.
Jaký hasicí přístroj do auta v Polsku
V souvislosti s Polskem se často diskutuje o povinnosti mít hasicí přístroj. „Vozidla v Polsku registrovaná musí mít hasicí přístroj. Na vozidla registrovaná v jiných státech se však tato povinnost nevztahuje. Český motorista tedy hasicí přístroj mít v povinné výbavě v Polsku nemusí,“ dodává Filip Hoffmann z ÚAMK.
Co s proslou Lekarnickou
Jízda s prošlou autolékárničkou se může motoristům dosti prodražit. Pokud totiž policista při běžné kontrole povinné výbavy přijde na to, že byť i část položek v lékárničce je prošlá, může řidiči dát pokutu až 2000 korun.
Co se starou lékárničkou
Od začátku ledna 2011 mají řidiči za povinnost podle zákona mít v automobilu novou lékárničku. Staré lékárničky ale rozhodně nevyhazujte! Část obsahu odevzdaných autolékárniček využije humanitární organizace Adra pro nemocnici v Keni, zbylý zdravotnický materiál využijí charitativní organizace pro další účely.
Co delat při defektů bez rezervy
Moderní technologie zvyšují bezpečnost při defektu. Od 15.9. 2009 nejsou v ČR u osobních vozidel, povinná rezervní kola. Avšak v případě, že vozidlo nemá rezervní kolo, musí být vybaveno dojezdovými pneumatikami typu Runflat nebo opravnou sadou na defekty.
Jak daleko se dá dojet na rezervu
Hodně pak záleží na jízdním stylu – v případě výkonných motorů reálně ujedete třeba jenom dvacet kilometrů do prázdné nádrže, naopak u většiny automobilů lze ujet třeba sto až stodvacet kilometrů, než nebude v nádrži ani pověstná kapka paliva.
Jak jezdit s rezervou
Při defektu stačí kolo s poškozenou pneumatikou demontovat, na jeho místo nasadit rezervu a můžete pokračovat v jízdě. Například do nejbližšího servisu, kde vám můžou vadné kolo opravit. Rezervní kolo umožňuje vozidlu pokračovat v jízdě jakoukoli rychlostí, i když se řidič vydává na velmi dlouhou cestu.
Jak daleko musí být trojúhelník za autem
Podle pravidel má stát výstražný trojúhelník na běžné silnici minimálně 50 metrů za autem.
Co dělat při nehodě na dálnici
na dálnici odneste trojúhelník 100 metrů od nehody, zkontrolujte všechny ostatní účastníky nehody, v naléhavých případech poskytněte první pomoc. Současně volejte 112 a pokračujte podle pokynů operátora linky.
Jak se zachovat při dopravní nehodě
Zabezpečte, aby všichni účastníci nehody, u kterých to jde, opustili vrak i vozovku. Zajistěte provoz na komunikaci tak, aby nedošlo k řetězení nehody. Přivolejte pomoc (přednostně na linku 112). Vyprošťujte postižené sami nebo s pomocníkem s ohledem na možné poranění páteře.
Kde má být Vesta v autě
Kde mít reflexní vestu uloženou
Každá vesta by měla být v dosahu pro okamžité použití – není možné, aby řidič na silnici vystoupil a šel si pro vestu do kufru. Každý cestující včetně řidiče by tak měl mít vestu v dosahu, ideální jsou dveře, kastlík u spolujezdce nebo pod sedadlem.
Kdy je nutné použít reflexní vestu
V České republice zákon nařizuje mít v autě jednu vestu a to pro řidiče. Jakmile se řidiči porouchá auto, nebo když havaruje, je povinen si při výstupu z něj na silnici obléknout výstražnou reflexní vestu. Pro cestující tato povinnost v Česku neplatí.
Na co si dát pozor v Polsku
Ano, Polsko je bezpečnou destinací, přesto byste si měli dávat pozor na své osobní věci. A to především v hromadných dopravních prostředcích. Z toho plyne pravděpodobně jediné doporučení, nenoste sebou drahé cennosti, příliš velkou hotovost a cestovní doklady. Zvýšené opatrnosti byste měli dbát i na svůj vozový park.
Kde je povinnost mít v autě hasicí přístroj
Hasicí přístroje jsou povinné také třeba v pobaltských státech, v Belgii, v Rusku, Bělorusku, na Ukrajině nebo v Řecku. V českých dopravních předpisech takové pravidlo zatím není, hasiči přesto doporučují přístroj s sebou v autě vozit. "Je vždy lepší hasicí přístroj v autě mít.
Kde se dá koupit autolékárnička
Autolékárničku lze zakoupit v lékárnách. Řidič se také může rozhodnout, zda koupí lékárničku jako celek, či bude vybírat její součásti individuálně. Mezi řidiči často koluje mýtus, že po otevření ztrácí autolékárnička platnost.