Který lékař léčí bércové vředy?

Který lékař léčí bércové vředy?

Kde se léčí bércové vředy

Centra obvykle najdou na kožních klinikách a ve fakultních nemocnicích. K hojení bércových vředů přispívá dostatek kvalitních bílkovin.
Archiv

Jakou mast na bércové vředy

Dnes se k léčbě bércových vředů používá s dobrými výsledky vlhké ošetřovaní, kdy se rána zvlhčuje pomocí hydrogelů a mastí, které zabraňují předčasnému vytvoření strupu, a urychlují hojení. U nás si můžete vybrat HemaGEL nebo mast Cicatridina. Z tablet určených k léčbě žilních onemocnění nabízíme například Cilkanol.

Jak dlouho trvá léčba bércových vředů

Část ulcerací se zhojí během několika týdnů, ale většinou se jedná o chronické onemocnění – 60 % bércových vředů trvá déle než 6 měsíců a 33 % déle než 1 rok. 20 % ulcerací zůstává ne- zhojeno více než 5 let (4). MUDr. Veronika Slonková, Ph.

Co pomáhá na bércové vředy

bércové vředy, je nutné postupovat důsledně a léčbu zahájit včas. Zásadní je hygiena rány a jejího okolí, desinfekce a sterilní krytí. Desinfekce je k dostání ve formě sprejů nebo mastí. U drobnějších ran můžete provádět také bylinné oplachy nebo koupele.

Jak léčit začínající bércový vřed

Při léčbě tohoto onemocnění se velmi často používají postupy, které jsou založeny na principu vlhkého ošetřování ran. Díky tomu se na ráně vytvoří vlhké mikroklima a dochází k urychlení hojení rány. Zároveň se využívá moderní krytí, které je pro vlhké ošetřování ran určené a k ráně se nepřichytí.

Jak se pozná bércový vřed

V počátečním stádiu je místo bércového vředu zarudlé. Kůže nad postiženým místem se postupně ztenčuje, je suchá a může být pokryta svědivým ekzémem. Vznikající defekt kůže bývá ohraničený rovnými okraji. Vřed je zpravidla rozsáhlý, vlhký a je doprovázený značným otokem.

Jak vypadá začínající bércový vřed

Začínající bércové vředy se nejčastěji projevují zhoršením kvality kůže. Obvykle se ztenčuje a vysychá, nebo je naopak zmokvalá. Objevit se může také zarudnutí kůže, otok, svědivý ekzém a ztráta ochlupení v daném místě.

Čím mazat vředy

Bepanthen Plus je vhodný na ošetření drobných poranění a odřenin. Používá se na popáleniny, řezné a tržné rány, odřeniny, kožní onemocnění s infekcí. Používá při sportovních a úrazových poraněních, pohmožděninách, bolestech svalů aj. Zinkorot se užívá při nachlazení, zvýšené vnímavosti k infekcím, zhoršeném hojení ran.

Jak se starat o bércové vředy

Při léčbě je důležité dopřávat si lehké procházky, končetinu nechávat zvednutou, abychom zmírnili otok. Zásadní je technika kompresní bandáže, bez které se žilní bércový vřed prakticky nemůže zahojit. „Léčba si žádá aktivní přístup a spolupráci nemocného.

Proč se dělají bércové vředy

Bércové vředy se objeví obvykle tehdy, když kůže není správně vyživovaná kvůli nedostatečné cirkulaci krve. Pokožka se pak stává náchylnější k infekcím a hůř se hojí i po drobných poraněních, oděrkách nebo dokonce jen otlacích. Pokud dojde k vážnému nedostatku kyslíku i živin, začne dokonce sama odumírat.

Jak vypadá počínající bércový vřed

Začínající bércové vředy se nejčastěji projevují zhoršením kvality kůže. Obvykle se ztenčuje a vysychá, nebo je naopak zmokvalá. Objevit se může také zarudnutí kůže, otok, svědivý ekzém a ztráta ochlupení v daném místě.

Jak pečovat o bércové vředy

Bércový vřed sprchujeme nebo oplachujeme světlým roztokem hypermanganu 15 – 20 minut a pomocí gázového čtverce mechanicky odstraníme povlaky ve spodině rány a zbytky mastí. Po ošetření přikládáme dezinfekční obklady (např. roztok Prontosanu, Cytealu, hypermanganu) a necháme působit nejméně 30 minut.