Jak na koupi družstevního bytu?

Jak na koupi družstevního bytu?

Jak financovat koupí družstevního bytu

Družstevní byt můžete financovat pomocí Předhypotečního úvěru. Pro jeho sjednání nepotřebujete žádnou další nemovitost jako zástavu. Po zřízení zástavního práva budete Předhypoteční úvěr splácet prostřednictvím Navazující Hypotéky České spořitelny, kterou si sjednáte společně s úvěrem.
Archiv

Na co si dát pozor při koupí družstevního bytu

5 kroků, na co si dát pozor při nákupu družstevního bytuZjistit co vlastně kupuji. Nekupuji byt, ale podíl v obchodní korporaci.Zkontrolovat jestli kupuju jen to co chci a bez závazkůZjistit jestli není prodávající rizikovýSmluvně zajistit bezpečné uskutečnění obchodu.Pojistit si vše v kupní smlouvě
Archiv

Jak získat družstevní byt

Pokud si budete chtít "pořídit" družstevní byt, budete potřebovat pouze průkaz totožnosti. Máte-li zájem o byt, stanete se členem družstva. Většinou je třeba předtím podepsat rezervační smlouvu a uhradit rezervační poplatek na konkrétní byt. Ten se však následně odečte z výše členského podílu.

Jak na prodej družstevního bytu

Při prodeji družstevního bytu se nepodepisuje kupní smlouva, ale smlouva o převodu družstevního podílu v bytovém družstvu. Tu se zájemcem podepíšete a doručíte na družstvo ke schválení. Bytové družstvo ze zákona nemá právo převod zamítnout, nesmí po kupujícím žádat přihlášku ani nový členský vklad.
Archiv

Jak si pujcit na druzstevni byt

Členové družstva mají právo v bytech družstva bydlet, nemohou je ale použít jako zástavu bance, protože jim nepatří. Když chceme financovat pořízení družstevního bytu, který nebude převeden do osobního vlastnictví, máme dvě možnosti: ti, kdo mohou bance nabídnout do zástavy jinou nemovitost, mohou využít hypotéku.

Jak si půjčit na družstevní byt

Můžu získat hypoteční úvěr na družstevní byt Získat na družstevní byt hypotéku je maličko komplikované. Jednou z podmínek pro získání hypotéky je totiž zástava, a družstevním bytem není možné ručit, protože jeho vlastníkem je družstvo.

Co sledovat při koupí bytu

8 věcí, na které si dát pozor při koupi bytuPrávní stav bytu.Technický stav bytu.Reálná velikost bytu.Poplatky, exekuce a dluhy.Rezervační smlouva.Rezervační poplatek.Kontrola smluvní dokumentace.Koupě družstevního bytu.

Jak postupovat při koupí bytu

Pojďme nyní projít celým procesem koupě krok za krokem.Vyhledání vhodné nemovitosti ke koupi.Prohlídka nemovitosti.Rezervace nemovitosti.Podpis kupní smlouvy.Podpis dohody o úschově finančních prostředkůPeníze v úschověPodání návrhu na vklad na katastrální úřad.Vklad („zapsání/zavkladování“) kupní smlouvy.

Proč koupit družstevní byt

Družstevní byt se nekupuje!

Jako družstevník pak máte na základě vlastnictví tohoto podílu nájemní právo k bytu. Vlastníkem bytu je bytové družstvo. Má to i svoje výhody. Za převod členského podílu se neplatí daň z nabytí nemovitosti, takže i z tohoto důvodu může být pořízení družstevního bytu lacinější než koupě.

Jak požádat o byt

Nejprve musíte podat žádost o obecní byt

Pro získání bytu je třeba podat žádost a dále už jen vyčkávat zda byt přidělí právě Vám. Byty lze získat uvolněním po bývalých nájemnících, dlužnících, pokud pracujete pro město (služební byty) nebo Vás může byt zaujmout na vývěskách nebo na internetových stránkách obcí/měst.

Jak pronajímat družstevní byt

Družstevní byt sice nelze pronajmout, přesto je možné ho za úplatu nabídnout k bydlení. V takovém případě půjde o podnájem. Člen družstva však potřebuje k poskytnutí podnájmu písemný souhlas družstva. Pronajímat někomu věc, kterou nevlastníme, není možné.

Jak mohu přijít o družstevní byt

4 O družstevní byt můžete přijít vyloučením z družstva

Zatímco o byt v osobním vlastnictví můžete přijít pouze nesplácením hypotéky nebo zadlužením, o družstevní podíl můžete být připraven vyloučením člena z družstva.

Kterou z uvedených nemovitosti nelze použít jako zajištění zástavu hypotečního úvěru

Zástava nemovitosti: Čím lze a nelze ručit za hypotékuKupovaná nemovitost.Jiná nemovitost.Cizí nemovitost.Rekreační objekt.Druhá nemovitost.Pozemek.Rozestavěná nemovitost.

Co je to Předhypoteční úvěr

Jde o krátkodobé řešení, které vám umožní stavět, rekonstruovat a platit faktury stavební firmě, i když nejste vedeni jako vlastník nemovitosti. Během předhypotečního úvěru splácíte pevně stanovené úroky, jistinu splatíte až s řádnou hypotékou, ve kterou časem přejde. Zaplacené úroky si můžete odečíst od základu daně.

Na co si dát pozor při koupi

Na co si dát pozor při koupi domu a bytuKoupě domu je velký závazek často na celý život. Nemalá investice do špatné nemovitosti se vám může pěkně vymstít.Špatný technický stav domu.Právní vady.Nevyhovující okolíNedoplatky a pokuty.Nespolehliví sousedéNevýhodná družstevní smlouva.

Na co si dát pozor při přebírání bytu

Jaké jsou nejčastější vady Dejte si pozor hlavně na škrábance, otlaky a otlučené hrany. Zkontrolujte si, že se nenachází na oknech, dveřích, vestavném nábytku, zařizovacích předmětech, obkladech s dlažbami, parapetech, podlahách, schodištích a zábradlích.

Na co si dát pozor při koupi nemovitostí

Na co si dát pozor při koupi domu a bytuKoupě domu je velký závazek často na celý život. Nemalá investice do špatné nemovitosti se vám může pěkně vymstít.Špatný technický stav domu.Právní vady.Nevyhovující okolíNedoplatky a pokuty.Nespolehliví sousedéNevýhodná družstevní smlouva.

Kdo má nárok na obecní byt

O obecní byt může zažádat osoba starší 18 let, která na území ČR nevlastní bytový či rodinný dům nebo byt. Stejnou podmínku musí splnit i manžel/ka žadatele. Dále může zažádat i cizinec, který má na území ČR povolen trvalý pobyt na základě předpisu o pobytu cizinců na území ČR.

Jak zapůsobit na prohlídce bytu

Představte se a vysvětlete, proč vás jeho byt zaujal.Představte se a vysvětlete, proč vás jeho byt zaujal.Popište vaše současné bydlení a proč hledáte nové.Objasněte, s kolika lidmi a na jak dlouho se nastěhujete.Doptejte se, od kdy se byt uvolní.Informujte, jaká zvířata máte, nebo zakrátko pořídíte.

Jak převést družstevní byt do osobního vlastnictví

Jak převést družstevní byt do osobního vlastnictví Aby mohlo být rozhodnuto o záměru převodu bytů do osobního vlastnictví, je zapotřebí podat žádost představenstvu bytového družstva. Představenstvo bytového družstva by mělo vaši žádost zpracovat a zařadit ji jako bod k projednání na členské schůzi.

Co je lepší družstevní nebo osobní vlastnictví

Odborníci na trhu s nemovitostmi tvrdí, že družstevní byty se prodávají za cenu nižší až o jednotky či dokonce desítky procent oproti bytům v osobním vlastnictví, je možné získat ho tedy levněji. Převod družstevního bytu je ve skutečnosti jednoduší než klasický převod bytu v osobním vlastnictví.

Jak zastavit být

Zástavní právo je zapsáno v katastru nemovitostí

Zástava neomezuje vlastnická práva majitele nemovitosti. Byt, dům, pozemek či jinou nemovitost tedy může majitel běžně využívat. Po splacení celé hypotéky vystaví banka potvrzení o zániku zástavního práva a příslušný katastrální úřad provede výmaz zástavního práva.

Jakou nemovitost lze zastavit

Kterou nemovitost lze zastavit Takovou nemovitostí může být dům, byt, chata (tedy rezidenční nemovitost) nebo stavební pozemek. Zastavená nemovitost však musí mít hodnotu minimálně takovou, aby pokryla částku nutnou k dosažení hypotéky. Tedy 20, popřípadě 10 % její hodnoty.

Co je podmínkou k poskytnutí předhypotečního úvěru

Nezbytné je k žádosti o předhypoteční úvěr doložit písemné potvrzení (družstva, obce apod.) o tom, že nemovitost bude možné do dvou let zapsat do katastru nemovitosti a uvalit na ni zástavní právo.

Jak funguje Předschválená hypotéka

Ve své podstatě se jedná o úvěr, který se banka zaváže poskytnout na nemovitost, kterou klient ještě nemá vybranou. Jedná se o tzv. hypoteční příslib. Klient se při sjednání předschválené hypotéky zavazuje, že ji bude čerpat.