Jak zapůsobit na prohlídce bytu?
Na co se zaměřit při prohlídce bytu
Přečtěte si, na jaké základní body se během prohlídky domu či bytu zeptat, abyste na nic důležitého nezapomněli.Kolik vlastně byt či dům doopravdy měříJakou mám jistotu, že údaje na papíře odpovídají skutečnostiKomu byt či dům skutečně patříPrávní vady nemovitosti.Sousedé, hluk z ulice a jiné negativní vlivy.
Na co si dát pozor při prohlídce domu
Na co se zeptat během osobní prohlídky nemovitostiV jakém stavu je elektroinstalace a kdy byly naposledy dělány rozvodyJak jsou udělány rozvody vodyJaké jsou přibližné náklady na vytápěníJaká je výše rezervačního poplatkuJací jsou sousedéJe zde dobré připojení k internetu
Co s sebou na prohlídku bytu
Nezapomeňte na osobní doklad
Zcela nejvhodnější pro tuto příležitost bude váš občanský průkaz, a to hned z několika důvodů. Jednak tím dáváte najevo, že jste řádná osoba, se kterou se nebude nikdo bát podepsat smlouvu, a dále je v něm uvedeno vaše trvalé bydliště. Tento údaj může některý pronajímatel vyžadovat.
Archiv
Na co se zeptat při pronájmu bytu
Otázky zájemců
Především je bude zajímat cena nájmu a poplatky, případně kolik vychází plyn a elektřina. Jestli jim můžete ukázat energetický průkaz budovy. Bude je zajímat nastavení záloh. Kromě nájemného a kauce se budou ptát na náklady za energie, služby a další poplatky.
Archiv
Na co se zeptat při koupi nemovitosti
8 věcí, na které si dát pozor při koupi bytuPrávní stav bytu.Technický stav bytu.Reálná velikost bytu.Poplatky, exekuce a dluhy.Rezervační smlouva.Rezervační poplatek.Kontrola smluvní dokumentace.Koupě družstevního bytu.
Jak dlouho trvá prohlídka bytu
Jak dlouho trvá prohlídka Záleží na velikosti nemovitosti, osobní prohlídka může trvat 15 až 30 minut. Tento čas realitní poradce bude mít vyhrazený pouze pro Vás, využijte ho naplno, abyste získali co nejvíce dojmů a informací pro správné rozhodnutí.
Jak dlouho trvá prohlidka bytu
Jak dlouho trvá prohlídka Záleží na velikosti nemovitosti, osobní prohlídka může trvat 15 až 30 minut. Tento čas realitní poradce bude mít vyhrazený pouze pro Vás, využijte ho naplno, abyste získali co nejvíce dojmů a informací pro správné rozhodnutí.
Na co si dát pozor při koupi bytu
8 věcí, na které si dát pozor při koupi bytuPrávní stav bytu.Technický stav bytu.Reálná velikost bytu.Poplatky, exekuce a dluhy.Rezervační smlouva.Rezervační poplatek.Kontrola smluvní dokumentace.Koupě družstevního bytu.
Co je potřeba zařídit při koupi bytu
Co je potřeba udělat po koupi nemovitostiDoložte list vlastnictví a zástavní právo.Přepište dodávky energií na sebe.Vyřešte si smlouvu se SVJ.Sjednejte pojištění nemovitosti.Změňte si trvalé bydlištěDaň z nabytí nemovitosti (obvykle nehradíte)Přihlaste se k dani z nemovitosti.
Na co si dát pozor při prodeji bytu
4 tipy, na co si dát pozor při prodeji nemovitostiOdpovědnost za vady nemovitosti. Vady lze rozdělit na vady zjevné a vady skryté.Stav zápisu vlastnického práva v katastru nemovitostí.Dohoda o prodeji s manželem/manželkou.
Kdy může pronajímatel vstoupit do bytu
Pouze pokud má majitel oprávněný důvod, může vstoupit do bytu. Termín návštěvy by měl ale oznámit dopředu. Tuto skutečnost často pronajímatelé zanáší do nájemních smluv. Jestliže ale hrozí, že v bytě dojde k poškození majetku, může majitel vstoupit bez předchozího oznámení.
Jak dlouho se prodává byt
Jak dlouho trvá prodej bytu standardně Připravte se na to, že minimálně 3 měsíce, ale může se protáhnout i na rok. I kdyby se pro koupi rozhodl hned první zájemce, budete si nějaký čas vyměňovat a připomínkovat smlouvy. Často se čeká, než si kupující vyřídí úvěr.
Na co si dát pozor při koupi nemovitosti
Na co si dát pozor při koupi domu a bytuKoupě domu je velký závazek často na celý život. Nemalá investice do špatné nemovitosti se vám může pěkně vymstít.Špatný technický stav domu.Právní vady.Nevyhovující okolíNedoplatky a pokuty.Nespolehliví sousedéNevýhodná družstevní smlouva.
Na co se zeptat při koupi nemovitostí
8 věcí, na které si dát pozor při koupi bytuPrávní stav bytu.Technický stav bytu.Reálná velikost bytu.Poplatky, exekuce a dluhy.Rezervační smlouva.Rezervační poplatek.Kontrola smluvní dokumentace.Koupě družstevního bytu.
Jak postupovat při koupi bytu
Pojďme nyní projít celým procesem koupě krok za krokem.Vyhledání vhodné nemovitosti ke koupi.Prohlídka nemovitosti.Rezervace nemovitosti.Podpis kupní smlouvy.Podpis dohody o úschově finančních prostředkůPeníze v úschověPodání návrhu na vklad na katastrální úřad.Vklad („zapsání/zavkladování“) kupní smlouvy.
Kdo může vstoupit do bytu
Kromě policie, hasičů a energetiků , mají podle zákona povolen přístup na cizí pozemek, do domu, nebo bytu také spojaři, stavební a jiní úředníci, zeměměřiči, vlastníci vodovodu, kanalizace nebo sousedního rybníka či přehrady. „Někdy dokonce i myslivci,“ říká advokát Václav Sládek.
Co platí majitel bytu a co nájemník
Údržba a opravy v nájemním bytě
Můžou sem spadat i další opravy v bytě, jejichž náklady nepřekračují 1000 Kč. Pronajímatel má ze zákona povinnost udržovat po dobu nájmu byt (či dům) ve stavu způsobilém k užívání. Sem by se řadilo především zajištění základních potřeb jako dodávka vody, tepla a podobně.
Jak dlouho trvá koupě nemovitostí
S hotovostí je to zpravidla jednodušší a celý obchod včetně zápisu nového vlastníka na katastr nemovitostí je dokončen přibližně do 5-8 týdnů. Dále záleží na tom, zda a jak strany před podpisem dolaďují kupní smlouvu, kterou by měl zpravidla tvořit advokát.
Kdy dostanu peníze z prodeje nemovitostí
K zápisu dojde po uplynutí zákonné ochranné lhůty, které trvá 20 dnů. Ve většině případů dochází k zápisu do 30 dnů od podání návrhu na vklad. Ad8) Advokát vám vyplatí peníze dle podmínek v úschovní smlouvě. Obvykle do 7 dnů od provedení zápisu kupní smlouvy na katastru.
Na co si dát pozor při jednání s realitní kanceláří
5 triků realitních kanceláří, na které si dát pozorFalešný kupec. Patří asi mezi nejčastější triky.Příslib nerealizovatelné prodejní ceny.Časový nátlak.Nekompetentnost k podpisu.Zákeřné všeobecné obchodní podmínky.
Jak casto muze pronajimatel chodit na kontrolu bytu
Navštěvují svoji nemovitost téměř každý týden a jejich kontroly nemají konce. Věříme, že vy takoví pronajímatelé nejste. Pokud jste si nájemce dobře prověřili a máte perfektní nájemní smlouvu, nejsou časté návštěvy potřeba. Zákon na ně pamatuje: pokud takovými návštěvami působíte obtíže, může žádat slevu z nájmu.
Kdy vás může majitel vyhodit z bytu
Pokud porušujete smlouvu podstatným způsobem – například závažně poškozujete byt – může vám dát okamžitou výpověď. Jako nájemník máte nárok na tříměsíční výpovědní dobu, i v případě okamžité výpovědi máte jeden měsíc na vystěhování.
Co všechno musí platit nájemník
Jedná se například o dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu.
Co je drobná oprava v bytě
Běžnou údržbou bytu se rozumí udržování a čištění bytu včetně zařízení a vybavení bytu, které se provádí obvykle při užívání bytu. Jde zejména o malování, opravu omítek, tapetování a čištění podlah včetně podlahových krytin, obkladů stěn a čištění zanesených odpadů až ke svislým rozvodům.
Jak dlouho trva predani bytu
V závislosti na zvoleném typu financování je na základě podepsané Kupní smlouvy společností učiněn návrh na vklad vlastnického práva klienta do katastru nemovitostí. Délka vkladového řízení činí obvykle 1 – 2 měsíce, někdy i déle.