Jak a kdy se přihlásit do porodnice?
Kdy se musím hlásit do porodnice
Vlastní registrace je pouze administrativním úkonem a její součástí není vyšetření. Zapsání do registru je nutné provést ve 14. týdnu těhotenství (tzn. týden těhotenství 14+0).
Archiv
Jak se zaregistrovat do porodnice
Fyzická registrace
Těhotná žena se dostaví s těhotenskou průkazkou přímo do porodnice. Porodnice na svých webových stránkách uvádí přesné instrukce související s registrací: kam se má žena dostavit, provozní dobu, co si má s sebou k registraci přinést. Registraci je možné učinit vybrané všední dny.
Archiv
Co je potřeba udělat před narozením dítěte
Před porodem1) Zaregistrovat se v porodnici.2) Vyberte si pediatra.3) Mateřská nebo rodičovský příspěvek.4) Dotazník o jménu dítěte.5) Přiznání otcovství – pokud nejste vdaná6) Změna trvalého pobytu – chcete-li.7) Porodní plán – chcete-li.1) Porodné
Jaké dokumenty do porodnice
Doklady do porodnice:občanský průkaz,kartička pojištěnce,těhotenská průkazka,zdravotní záznamy související s těhotenstvím,vyplněné formuláře ze stránek porodnice,váš i partnerův rodný list,vdané maminky oddací list,svobodné maminky jen rodný list,
Kdy se objednat na kontrolu do porodnice
Do ambulance předporodní péče k tzv. „Check in (registrace k porodu)“ Vás objednává Váš registrující gynekolog případně Vy sama po domluvě s gynekologem nejlépe mezi 36. – 37. týdnem těhotenství.
Co je potřeba doložit k žádosti o porodné
Co k tomu potřebujetevyplněnou Žádost o porodné,vyplněný Doklad o výši čtvrtletního příjmu za každého člena rodiny. Příjmy rodiny jsou i alimenty (výživné), které dostává dítě.občanský průkaz všech uvedených členů rodiny (pokud není uvedeno rodné příjmení, musíte doložit také rodný list),rodný list u dětí do 15 let.
Kdy kontaktovat pediatra před porodem
S příchodem miminka po vás v porodnici budou žádat i jméno pediatra, který „přebere péči“ o novorozence. S pediatrem byste se proto měla před porodem telefonicky domluvit a kontaktovat ho 48 hodin po propouštění z porodnice.
Jakou tašku do porodnice
Taška do porodnice by rozhodně měla obsahovat dobrou svačinu
Kromě důležitých dokumentů by taška do porodnice měla obsahovat přezůvky. Ideálně takové, které si můžete vzít i do sprchy. Přezůvky můžete přibalit i pro partnera. Dále si přibalte jednorázové kalhotky po porodu, které lze zakoupit například v lékárně.
Kdy nejpozději žádat o porodné
Žádost o Porodné se podává na Úřadu práce – Odboru státní sociální podpory dle bydliště matky. O Porodné je možné požádat nejpozději do jednoho roku od data narození dítěte.
Co zařídit před porodem 2023
Před porodem vás čeká jen pár úkonů, které je potřeba držet na paměti.1) Zaregistrovat se v porodnici.2) Vyberte si pediatra.3) Mateřská nebo rodičovský příspěvek.4) Dotazník o jménu dítěte.5) Přiznání otcovství – pokud nejste vdaná6) Změna trvalého pobytu – chcete-li.7) Porodní plán – chcete-li.1) Porodné
Kdy s novorozencem na návštěvu
První návštěvu pozvěte domů až po skončení šestinedělí. Do této doby se zotavíte z porodu. Komunikovat s přáteli můžete i bez velkých oslav. Vydejte se na procházku s kočárkem do parku a relaxujte.
Co vše je potřeba do porodnice
Co by měla obsahovat taška do porodnice:Těhotenská průkazka. Tu odevzdáte při příjmu.Jednorázové kalhotky. Po porodu je třeba dodržovat maximální hygienu, proto si s sebou vezměte 6 – 9 ks těchto kalhotek.Župan.Gumové pantofle.Hygienické potřeby.Dva až tři ručníky.Dětské plenky.Teploměr.
V čem miminko z porodnice
Na cestu z porodnice novorozenci připravíme bavlněné body s dlouhým rukávem, bavlněné dupačky, overálek a čepičku. V zimě miminko můžete zabalit do zavinovačky. Při vysokých letních teplotách miminku oblečte taky bavlněné body, dupačky, čepičku a v autě miminko přikryjte lehší dekou.
Co je potřeba k žádosti o porodné
Co k tomu potřebujetevyplněnou Žádost o porodné,vyplněný Doklad o výši čtvrtletního příjmu za každého člena rodiny. Příjmy rodiny jsou i alimenty (výživné), které dostává dítě.občanský průkaz všech uvedených členů rodiny (pokud není uvedeno rodné příjmení, musíte doložit také rodný list),rodný list u dětí do 15 let.
Kdo poskytuje porodné
Porodné vyplácí Úřad práce ČR jednorázově. Dávka porodné se nevyplácí do ciziny.
Co jíst první dny po porodu
Ale potřebujete mít dostatečný přísun živin, proto si vytvořte zásoby jednoduchých jídel, která můžete jen popadnout a sníst, jako jsou vejce natvrdo, oříšky, zelenina s humusem, ovoce a jogurty. Zvláště pokud kojíte, je důležité jíst dostatek luštěnin a ovesných vloček, které podporují tvorbu mléka.
Na co si dát pozor po porodu
V šestinedělí je důležité dbát především na dostatečnou hygienu. Je doporučené časté sprchování, ideálně po každém použití WC, koupání by se mělo vynechat úplně. Používání a pravidelná výměna porodnických či klasických hygienických vložek jsou rovněž nezbytností. Je však nutné dodržovat i hygienu duševní.
Co je potřeba udělat po narození dítěte
po poroduVybrat jméno dítěte a zařídit mu rodný list.Zažádat o otcovskou.Nahlásit dítě zdravotní pojišťovněZažádat o rodičovský příspěvek.Zjistit, jak přihlásit dítě k platbě za komunální odpad.Zažádat o porodnéZažádat o přídavek na dítě
Jak obléct miminko z porodnice v říjnu
Na cestu z porodnice novorozenci připravíme bavlněné body s dlouhým rukávem, bavlněné dupačky, overálek a čepičku. V zimě miminko můžete zabalit do zavinovačky. Při vysokých letních teplotách miminku oblečte taky bavlněné body, dupačky, čepičku a v autě miminko přikryjte lehší dekou.
Co můžu pít po porodu
Vhodné je pít bylinné čaje podporující produkci mateřského mléka a zabraňující nadýmání (fenykl, anýz, kmín, koriandr, černý bez). Na zavinování dělohy bylinkářky doporučují čaje z maliníku a kontryhele. Meduňka pak pomůže maminkám najít psychickou rovnováhu a uklidnit rozjitřené emoce.
Kdy se může s novorozencem do obchodu
Imunita novorozence je po narození "nadopovaná" protilátkami od maminky, takže cca do tří měsíců věku je dítě velmi dobře chráněno proti patogenům, krize paradoxně přichází mezi 4. – 6. měsícem (u nekojených), kdy od maminky obdržené protilátky se vyčerpají a vlastní tvorba ještě není na dostatečné úrovni.
Co dát do kočárku pod miminko
Do kočárku potřebuje miminko spousty doplňků. Ať je to fusak, zimní fusak, autofusak, clona do kočárku, prostěradlo do kočárku, plymo do kočárku, podložka do kočárku, peřinky do kočárku, deka do kočárku, nepadací deka do kočárku a nebo fusak. Pro maminky a tatínky zase oceníte rukávník na kočárek.
Čím přikrýt novorozence
Pod miminko je třeba dát složenou plenku, jednu pod hlavičku a druhou pod tělíčko a podle potřeby je pak vyměňovat. Po usnutí dítě přikryjeme jen plenkou nebo lehkou dečkou. V parných letních dnech doporučujeme shora přes postýlku pověsit mokré prostěradlo, aby zvlhčovalo a ochlazovalo vzduch.
Co nejíst po porodu
Co nejíst Kvůli nadýmání nekonzumujte čočku, fazole, kedlubny, květák, brokolici, zelí, pórek a cibuli. Naopak mezi vhodné čerstvé potraviny patří hrušky, loupaná rajčata a banány. Tato omezení se vztahují na první dny po porodu.
Jak dlouho být s novorozencem doma
Pediatři doporučují, abychom s miminkem po návratu z porodnice poprvé vyrazili ven v létě sedmý den (v zimě desátý až čtrnáctý). Samozřejmě za předpokladu, že je děťátko zdravé. Je však nezbytné ho na tu změnu postupně připravovat.