Jak zjistím svého správce daně?

Jak zjistím svého správce daně?

Kdo je můj správce daně

správce daně je příslušný finanční úřad podle tvého bydliště.

Kde najdu své daňové přiznání

Na titulní straně portálu MOJE daně klikněte na odkaz ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU a dále na možnost NAČTENÍ ZE SOUBORU. Na zobrazené stránce vyberte možnost PROCHÁZET. V okně vyberte soubor s potvrzením ("… potvrzeni.

Jak zjistím daně

V Online finančním úřadu najdete daňovou informační schránku a její modernizovanou verzi, která přináší zjednodušení, zrychlení a vyšší komfort elektronické komunikace s Finanční správou. Daňový subjekt může prostřednictvím daňové informační schránky získávat informace shromažďované ve spisu a na osobním daňovém účtu.
ArchivPodobné

Jak zjistím že mám přeplatek na dani

Informaci o existenci přeplatku je možné zjistit přihlášením se do Online finančního úřadu, např. prostřednictvím bankovní identity nebo datové schránky, popřípadě u svého místně příslušného správce daně. Pokud vám takový přeplatek vznikl, doporučujeme požádat o jeho převedení na jinou daň, nebo o jeho vrácení.

Kdo je správcem daně v ČR

3.5 Správce daně

Je jím obvykle správní orgán, jímž rozumíme zejména orgány moci vý- konné a orgány územních samosprávných celků. Správcem daně jsou však i další orgány, např. soudy vykonávající správu soudních poplatků a řada dal- ších orgánů a dalších právnických osob v rámci tzv. dělené správy.

Kdo je správcem přímých dani v ČR

Civilní správce daně

Nejvíce známý správce daně, který se prakticky okamžitě vybaví i laikovi, je Finanční správa ČR (finanční úřad). Její vydefinování v právním podání formuluje zákon č. 456/2011 Sb., o Finanční správě České republiky (dále jen „FS ČR“).

Jak zjistím svůj daňový domicil

Potvrzení o daňovém domicilu vydává příslušný finanční úřad na základě žádosti. Žádost lze sepsat volnou formou a je potřeba uvést následující: Zda žádáte o vydání potvrzení ke konkrétnímu datu či zpětně za zdaňovací období nebo jeho část.

Jak zjistím své DIČ

Identifikační číslo OSVČ můžete najít v živnostenském rejstříku, kde konkrétní osoby vyhledáte podle jména. DIČ podnikající fyzické osoby odvádějící DPH najdete stejně jako u firmy – pokud je OSVČ plátce DPH, ARES tuto informaci zobrazí. DIČ neplátce zde nenajdete, většinou je jím ale rodné číslo fyzické osoby.

Co když jsem nepodal daňové přiznání

Co se stane, když přiznání nepodáte

Pokud svou povinnost přesto nesplníte, hrozí vám pokuta až 300 tisíc korun. Výši pokuty vyměřuje finanční úřad jako 0,05 % ze stanovené daně za každý den prodlení od původního termínu. Jestliže je vaše podnikání ztrátové, pokuta se počítá jako 0,01 % z daňové ztráty.

Kdy dostanu preplatek za daně

Vracení přeplatku na dani z příjmů

Přeplatky se začínají zpracovávat a vyplácet až po lhůtě pro podání přiznání (do 30 dnů, tj. po 3. dubnu 2023), a to platí i pro poplatníky, kteří podali daňové přiznání v předstihu.

Který měsíc se vrací daně

Obecně platí, že správce daně začíná vyplácet peníze až od 3. dubna 2023. Pro vrácení přeplatku na dani je totiž stanovena třicetidenní lhůta, která se počítá od okamžiku, kdy uplyne deadline pro podání daňového přiznání.

Kdy je správcem daně celní úřad

Se vstupem České republiky do Evropské unie 1. května 2004 zůstaly celní organý správcem daně z přidané hodnoty pouze při dovozu zboží ve vybraných případech, jak stanovuje zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty.

Kdo vybira daně v ČR

Nejběžněji jako správce daně vystupují územní finanční orgány, kterými jsou finanční úřad a finanční ředitelství, a dále územní celní orgány, kterými jsou celní úřady.

Jak se od sebe liší přímé a nepřímé daně

Přímé daně jsou zdaněním příjmu nebo majetku poplatníka. Jsou odváděny příslušnému finančnímu úřadu na základě písemného daňového přiznání poplatníka. Nepřímé daně jsou zdaněním prodeje zboží (statky a služby) a přiznává je a odvádí je finančnímu úřadu plátce této daně (prodávají, který prodal zboží).

Jaké máme daně

Přímé daně lze rozdělit do dvou skupin. Tou první jsou daně z příjmů (nebo také daně důchodové), kam se řadí daně z příjmů fyzických i právnických osob. Druhou pak daně majetkové, mezi něž se řadí daň z nemovitostí (pozemky, stavby, bytové i nebytové jednotky), daň silniční a tzv. daně převodové (např.

Jak se vyhnout dvojímu zdanění

Pokud se chcete vyhnout dvojímu zdanění, zapátrejte po smlouvě o zamezení dvojího zdanění mezi Českou republikou a příslušnou zemí, kde má daná společnost daňový domicil (zpravidla je to dle sídla společnosti). Seznam aktuálních mezinárodních smluv lze nalézt na internetových stránkách Ministerstva financí.

Ve kterých zemích se neplatí daně

Země bez daní, které nevyžadují výkaznictví jsou malé státy třetího světa. Nejznámějšími pobřežními zónami tohoto typu jsou Bahamy, Britské Panenské ostrovy, Kajmanské ostrovy a Belize.

Jaký je rozdíl mezi IČ a DIČ

IČO firmám přidělí rejstříkový soud po vzniku společnosti. DIČ jim uděluje finanční úřad po registraci k dani. U české právnické osoby je daňovým identifikátorem zpravidla zkratka CZ + její IČO.

Co vyplnit když nemám DIČ

U právnické osoby sídlo zapsané v obchodním rejstříku (§ 13 odst. 1 daňového řádu). Daňové identifikační číslo (DIČ) – pokud máte přidělené DIČ (nejčastěji z důvodu registrace k dani z příjmů), vyplňte jej. V ostatních případech se vyplňuje IČ nebo rodné číslo.

Jaká částka se nemusí danit

Pokud je roční příjem OSVČ pod 15 tisíc korun, případně méně než 6 tisíc, má-li výdělky i ze zaměstnání, daně přiznávat nemusí. Od letošního roku tato hranice zvyšuje až na 50 tisíc korun (uplatníte ji až v přiznání za rok 2023), u příležitostného příjmu ale zůstává třicetitisícový limit.

Jaké příjmy jsou osvobozeny od daně

Od daní jsou každoročně osvobozeny příjmy podle § 10 odst. 3) zákona 568/1992 Sb a příjmy podle paragrafu 4 zákona. Jedná se například výdělky z příležitostné činnosti, výhry z loterií a sázek do milionu korun, příjmy z pojištění majetku, z nabytí vlastnického práva k pozemku (ze zřízení věcného břemene) a podobně.

Jak dlouho trva vyplaceni dani

Obecně platí, že správce daně začíná vyplácet peníze až od 3. dubna 2023. Pro vrácení přeplatku na dani je totiž stanovena třicetidenní lhůta, která se počítá od okamžiku, kdy uplyne deadline pro podání daňového přiznání.

Kdy přijde přeplatek daně 2023

Při využití služeb daňového poradce je termín pro podání daňového přiznání do 3. července 2023. Přeplatek bude vrácen nejpozději 2. srpna 2023.

Jak dlouho trvá vrácení dani

Termín vrácení přeplatku

Finanční úřad má na vrácení přeplatku 30 dní. Lhůta začíná plynout prvním dnem po řádném termínu podání daňového přiznání. Rozhodující je přitom i skutečnost, zda bylo daňové přiznání podáno v řádném termínu papírově podobě, elektronicky nebo s daňovým poradcem.

Za co všechno se vrací daně

Při ročním zúčtování daně může vzniknout daňový přeplatek a poplatník má následně nárok na vyplacení peněz. Dochází k tomu v případě, že je reálně zaplacená daň z příjmu (v průběhu předchozího roku) vyšší než částka, kterou vám mzdoví účetní vypočítají při zúčtování.