Jak pečovat o tchýnin jazyk?

Jak pečovat o tchýnin jazyk?

Jak se starat o tchynin jazyk

Tenurám nejvíce prospívá rozptýlené světlo, ale snášejí i lehký polostín. V zimě je třeba rostlině poskytnout prosvětlené stanoviště, například na východním nebo západním okně. Na jižní straně je lepší ji v poledních hodinách zastínit. Vyhovují jim teploty 15 až 25 °C, v zimě okolo 14 °C.

Proč žloutne tchynin jazyk

Tchýnin jazyk není náchylný na nemoci ani nepřitahuje škůdce. Pokud nám začnou usychat špičky listů, je to zapříčiněno příliš suchým vzduchem. Přemíra zálivky může způsobit žloutnutí listů a s tím spojené vadnutí a uhnívání rostlinky. Pozor, je jedovatý.

Jakou zeminu pro tchynin jazyk

Požadavky na pěstování

Světlo: Rostlině svědčí dostatek světla, snese však i stín.
Zemina: substrát s příměsí písku
Letnění: nevhodné, ale možné
Čištění: Prach z listů otíráme vlhkým hadříkem.
Problémy: Při přelití se může objevit hniloba nebo žluté skvrny na listech.

Archiv

Čím hnojit tchynin jazyk

Rozhodně musí být propustný a jeho pH by mělo být 6. Od dubna do srpna si zaslouží přihnojování, ideálně roztokem vícesložkových hnojiv. Vhodné je i hnojivo na sukulenty. Máte-li doma pestrolisté druhy, používejte k jejich hnojení jen ta hnojiva, která neobsahují příliš mnoho dusíku.
Archiv

Jak se množí tchynin jazyk

Tchynin jazyk množíme stonkovými řízky či odnožemi, před zasazením do písku necháme zaschnout řeznou ránu několik dní.

Které pokojové rostliny jsou jedovaté

Pokojové rostliny z této čeledi:aglaonema (Aglaonema spp.)alokázie (Alocasia spp.)anturium (Anthurium spp.)difenbachie (Dieffenbachia spp.)filodendron (Philodendron spp.)lopatkovec (Spathiphyllum spp.)kala (Zantedeschia spp.)monstera (Monstera spp.)

Co dělat když Přeliju kytku

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan. Mezitím proveďte dezinfekci květináče a dobře jej usušte.

Jak pěstovat Toulcovka

Toulcovka má ráda jemné světlo

Rostlinu umístíme na světlé či polostinné místo, protože silné sluneční záření způsobuje žloutnutí listů. Ve stínu sice vydrží, ale nekvete. Chráníme před průvanem a teplotami nižšími než 15 °C. Jedině Spathiphyllum wallisii snáší teploty až do 10 °C.

Jaké rostliny do ložnice

Jaké rostliny do ložnice tedy vybratTchynin jazyk (Sansevieria trifasciata)Lopatkovec květnatý (Spathiphyllum)Břečťan popínavý (Hedera helix)Levandule (Lavandula)Palma areková (Dypsis lutescens)Aloa pravá (Aloe vera)Sarracenie (Sarracenia)

Kdy po Presazeni hnojit

Čerstvě přesazené rostliny není třeba okamžitě hnojit. Nový substrát obsahuje živiny, které rostlinám po určitou dobu vydrží. Většinou je to v rozmezí šesti až osmi týdnů. Po uplynutí této doby je třeba začít jednat.

Kdy začít hnojit

Hnojit začínáme se začátkem vegetace, když se rostliny probouzí ze zimního spánku, po kterém jsou většinou (paradoxně) vyčerpané a potřebují vzpruhu. Případně rostliny rovnou přesaďte a nějakou dobu poté začněte i s hnojením. Přesněji, po uplynutí doby, kdy se vyčerpá hnojivo obsažené v použitém substrátu.

Co je Zeleneč

Zelenec (Chlorophytum) je rod rostlin z čeledi chřestovité. Zahrnuje asi 200 druhů a je rozšířen v tropech a subtropech Starého světa. Některé druhy jsou pěstovány jako pokojové rostliny.

Jak se množí tchýnin jazyk

Tchynin jazyk množíme stonkovými řízky či odnožemi, před zasazením do písku necháme zaschnout řeznou ránu několik dní.

Které Pokojovky nejsou jedovaté

Vybírat pak můžete z několika druhů i barevných variant.Kalatea. Další nádherná, bezpečná rostlina.Palma vznešená Pokud chcete do vašeho obydlí dostat nějakou eleganci, palma vznešená bude tou pravou volbou.Africká fialka.Vánoční kaktus.Maranta.Voskovka.Pokojový bambus.Dracéna.

Jak zachranit Prelitou tlustici

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan.

Jak oživit kytku

Domácí triky, jak udržet řezané květiny dlouho krásné a čerstvéČistá váza je základ. Než dáte řezanou kytku do vázy, důkladně před tím vázu vymyjte.Teplá voda. Řezaným květinám dávejte do vázy teplou vodu.Méně znamená více.Když seřezat, tak šikmým směrem.Přihoďte aspirin.Lak na vlasy.Oslaďte jim život.

Proč má lopatkovec zelené květy

Zezelenání květů je normální. Rostlina má ráda světlé až polostinné místo, spíše teplé a vlhké… Roste ji. Asi zde bude nadbytek světla a nízká vlhkost ovzduší.

Jak často hnojit lopatkovec

Kdy hnojit lopatkovec

Lopatkovec je třeba vyživovat hnojivem pro kvetoucí rostliny. Při použití hnojiva pro běžné pokojové rostliny budou sice krásně růst listy, ale pravděpodobně vám nevykvete. Lopatkovec hnojte od dubna do konce října, každých 14 dní.

Proč nemají být květiny v ložnici

Nepříznivý vliv na okolí mají i odumřelé a uschlé rostliny nebo jejich části, stejně jako sušené květiny. Jde z nich energie smrti, která vám může kazit spánek, přivolávat zlé sny a způsobovat únavu. Kvůli pylu a někdy i těžké a omamné vůni se do ložnice nehodí bohatě kvetoucí rostliny.

Co nepatří do ložnice

Do ložnice, která je místem určeným k odpočinku, pak rozhodně nepatří jakékoli cvičební a sportovní pomůcky a náčiní. Využívat ji pak dokonce zčásti jako tělocvičnu, je úplně špatně. Všechny tyto věci člověka podvědomě ruší a rozptylují. Možná je to pro někoho překvapením, ale do ložnice nepatří ani zrcadla.

Kdy přestat hnojit

Doba, kdy je vhodné vysadit hnojivo, může být různá. Nejčastěji se ale udává časový interval posledních 7-14 dní pěstování, a to podle toho, čím konkrétně a v jakém množství pěstitel rostliny hnojí. U šetrnějších biohnojiv můžeme počítat s dobou posledních 5-7 dní.

Kdy začít s hnojením

Hnojit začínáme se začátkem vegetace, když se rostliny probouzí ze zimního spánku, po kterém jsou většinou (paradoxně) vyčerpané a potřebují vzpruhu. Případně rostliny rovnou přesaďte a nějakou dobu poté začněte i s hnojením. Přesněji, po uplynutí doby, kdy se vyčerpá hnojivo obsažené v použitém substrátu.

Co čím hnojit

Perfektním jarním hnojením je kompost. Živiny se z něj postupně uvolňují po celý rok, a udržuje tak půdu výživnou a kyprou. Pokud nemáme přístup k čerstvým hnojivům, můžeme koupit granulované hnoje (kravský, slepičí či koňský) a přidat je i přímo k rostlinám. Na rozdíl od čerstvého hnojiva ale obsahují minimum života.

Jak často zalévat Potos

Musí mít dostatek vody, substrát by měl být neustále mírně vlhký, ale ne přelitý. Ideální je pravidelně zalévat nebo sprchovat proudem vlažné vody. Můžete i jednou týdně rosit nebo dát misku s vodou do jeho blízkosti. Zkuste i každý týden koupání v kbelíku s vodou, kam můžete přidat tekuté hnojivo.

Proč žloutne Zeleneč

Žloutnutí a opadávání listů způsobuje příliš teplý vzduch nebo málo světla.