Jak ulevit játrům?
Jak rychle vyčistit játra
Na detoxikaci a regeneraci jater platí pitný režim. V pitném režimu by měla figurovat hlavně voda ochucená čerstvě vymačkanou citronovou šťávou nebo jaterní čaje s bylinkami, které podporují normální činnost jater.
Archiv
Co nejvice zatezuje játra
Nejen před plánovanou očistou, ale i jako preventivní ochranu jater byste měli maximálně omezit tučná jídla, smažené a hodně solené pokrmy. Stejně tak jsou na tom i pečená jídla, přemíra cukru, uzenin a také tučné mléčné výrobky. Vynechejte taky polotovary a instantní jídla.
Archiv
Jak se pozná špatná funkce jater
Přetížená játra nemusí zvládat detoxikaci, což se může projevit příznaky jako dyspepsie (trávicí obtíže, které zahrnují mimo jiné pocit plnosti v břiše, nevolnost, zvracení, průjem, zácpu či plynatost), malátnost, bolesti hlavy, poruchy menstruační periody, bolesti kostí a svalů a ztuhlost.
Jak dlouho trvá obnova jater
Tento proces bohužel trvá velmi dlouho a v závislosti na stupni poškození orgánu se pohybuje od několika týdnů až po několik měsíců. Je třeba poznamenat, že regenerační schopnost jater není neomezená.
Archiv
Čím se léčí játra
Léčba cirhózy jater. Cílem léčby cirhózy je zpomalit postup poškození jaterní tkáně, tlumení příznaků a prevence komplikací. Základními pilíři léčby jsou vyloučení alkoholu, dieta (viz dále) a medikamentózní léčba. Léky lékař volí jednak podle příčiny onemocnění, jednak podle aktuálních příznaků a stavu nemocného.
Co je nejlepší na regeneraci jater
Na regeneraci jater se již tradičně používá Ostropestřec mariánský. Pokud vám nevyhovuje vaření čajů, můžete rovnou sáhnout po tabletách s výtažkem z této byliny. Přípravky se používají jako podpůrná léčba při chronický (nikoli akutních), toxických onemocněních nebo třeba při jaterní cirhóze.
Co svědčí játrům
Jako prevence se doporučuje zdravá strava, dostatek pohybu i odpočinku, a vyhýbání se stresu. Ze světa bylin játrům nejvíc svědčí ostropestřec mariánský, který podporuje funkci jater a jejich detoxikační účinky. Má blahodárný vliv i na trávení a pročišťování těla.
Co se nesmí jíst při jaterní dietě
Nevhodné potraviny
Při jaterní dietě je naprosto nevhodný alkohol, dále tučná jídla jako vepřové maso,husa, kachna, skopové, zvěřina, losos, kaviár, sardinky, pikantní lahůdky a konzervy, paštiky, tlačenky, jelita, jitrnice, tučné a trvanlivé salámy, slanina, škvarky a klobásy.
Kde bolí játra
Místo, kde bolí játra, je pod žebry.
Jedná se především o tupou bolest vpravo pod žebry, případně na zádech pod lopatkami. Bolest jater vzniká vlivem zduření a tlaku v dutině břišní, proto je často obtížné ji dobře lokalizovat. Někdy můžete pozorovat i viditelný otok v místě jater.
Jak vyčistit střeva a játra
Základem přírodní detoxikace střev je detoxikační dieta. Znamená to, že několik dnů před vlastní detoxikací je potřeba již upravit jídelníček. Zařadit pouze potraviny snadno stravitelné, obsahující hodně vlákniny, pít dostatečné množství vody.
Co odhalí Sono jater
Co odhalí sonografie jater
UZ jater je součástí sonografického vyšetření břicha a žaludku. Ultrazvukové vyšetření lékařům ukáže strukturu jater, ale také žlučníku, žlučových cest, ledvin a močového měchýře. Pokud máte jakékoliv problémy s danými orgány, neváhejte se na nás obrátit.
Co jíst při očistě jater
Vhodná zelenina při očistě jater je například zelí, mrkev, květák a špenát. Tato zelenina pomáhá při překyselení a zlepšuje pH našeho těla, což uleví játrům a navíc do sebe dostanete velké množství vitamínů a minerálů, které játra potřebují pro eliminaci toxinů.
Jaké potraviny čistí játra
Existuje mnoho potravin, které podporují funkci jater, my vám některé z nich představíme.Růžičková kapusta.Wakame.Česnek.Kurkuma.Artyčoky.Lněná semínka.Avokádo.Olivový olej.
Co nejíst na játra
Jídla se nesmí výrazně kořenit, nedoporučuje se ani bujón, česnek či cibule. Milovníci pečiva si musí počkat pár dní a jíst pouze starší, okoralé kousky nebo netučné dietní koláče. Absolutně zakázaný je alkohol, jehož konzumace játra velmi zatěžuje.
Jak rychle snížit jaterní testy
Základem je úplný zákaz alkoholu a čerstvého pečiva. Je rovněž nutné vynechat živočišné i rostlinné tuky a vyhnout se vysokému množství bílkovin. Jídla se nesmí výrazně kořenit a nedoporučuje se ani používání bujónů, česneku a cibule.
Jak na detoxikaci jater
Snaha očistit játra je nezbaví žádné nemoci. Přirozenou funkci jater podpoří Ostropestřec mariánský, Kurkuma dlouhá nebo Artyčok zeleninový. Pokud máte zdravá játra, dodržujte zásady zdravé životosprávy, nepřejídejte se, pijte hodně vody, nepijte alkohol, nekuřte a neužívejte drogy.
Jak se léčí játra
Léčba cirhózy jater. Cílem léčby cirhózy je zpomalit postup poškození jaterní tkáně, tlumení příznaků a prevence komplikací. Základními pilíři léčby jsou vyloučení alkoholu, dieta (viz dále) a medikamentózní léčba. Léky lékař volí jednak podle příčiny onemocnění, jednak podle aktuálních příznaků a stavu nemocného.
Co zhoršuje jaterní testy
Zvýšené hodnoty a nemoci jater
Zvýšené hodnoty jaterních enzymů často signalizuji poškození jaterní tkáně. Mezi nejvíce škodlivé toxické látky patří zejména vysoké dávky alkoholu, chemikálií nebo léků. Ale mohou to být například i různé rostlinné jedy, zejména houby.
Co mají rádi játra
Kapusta, růžičková kapusta, špenát a čekanka patří mezi mocnou zeleninu, která je bohatá na síru. Ta slouží jako aktivátor jaterních enzymů odpovědných za vylučování volných radikálů a toxinů z těla. Jednoduše řečeno síra pomáhá játrům v detoxikačním procesu.
Co dráždí játra
Raději nepijte alkohol
Alkohol obsahuje etanol, který játra zpracovávají. Nadměrně je tak zatěžuje, způsobuje jejich zvetšení, otoky, ztukovatění, záněty, zjizvení a poškozuje jaterní buňky.
Co může poškodit játra
Nejčastější a nejznámější příčinou jaterních problémů je alkohol. Játra metabolizují více než 90 % alkoholu a jen malé množství se vylučuje ledvinami, plícemi a kůží. Alkohol játrům škodí a nezáleží přitom na druhu nebo kvalitě, ale na množství.