Co je potřeba k sepsání Porodopisu?
Co je potřeba k porodu
Co by měla obsahovat taška do porodnice:Těhotenská průkazka. Tu odevzdáte při příjmu.Jednorázové kalhotky. Po porodu je třeba dodržovat maximální hygienu, proto si s sebou vezměte 6 – 9 ks těchto kalhotek.Župan.Gumové pantofle.Hygienické potřeby.Dva až tři ručníky.Dětské plenky.Teploměr.
Co vše k Porodopisu
NP budovy E (vpravo). K sepsání porodopisu potřebujete těhotenskou legitimaci, vyplněný dotazník a u neoddaných rodičů potvrzení z matriky o příjmení dítěte. ANAMNÉZA: Rodinná: (rodiče, prarodiče, sourozenci) – nádory, vysoký krevní tlak, cukrovka, epilepsie, srdeční onemocnění, vrozené vývojové vady, atd.
Kdy se zaregistrovat v porodnici
Do ambulance předporodní péče k tzv. „Check in (registrace k porodu)“ Vás objednává Váš registrující gynekolog případně Vy sama po domluvě s gynekologem nejlépe mezi 36. – 37. týdnem těhotenství.
Kdy se píše Porodopis
K sepsání porodopisu je vhodné se dostavit mezi 32. – 36. týdnem těhotenství k nám do porodnice sepsat veškerou porodnickou dokumentaci. Většinou Vás obvodní gynekolog v daném termínu k tomuto administrativnímu úkonu odešle.
Archiv
V čem miminko z porodnice
Na cestu z porodnice novorozenci připravíme bavlněné body s dlouhým rukávem, bavlněné dupačky, overálek a čepičku. V zimě miminko můžete zabalit do zavinovačky. Při vysokých letních teplotách miminku oblečte taky bavlněné body, dupačky, čepičku a v autě miminko přikryjte lehší dekou.
Co sbalit pro miminko do porodnice
Pro miminko do porodniceplenky.Bel baby vlhké utěrky vlhčené ubrousky.Bel baby přebalovací podložky jednorázové přebalovací podložky.lehká osuška a deka.olejíček a krém na zadeček (na suchou pokožku miminka)kapky do očí (např. borová voda)2 novorozenecké bodýčka.dupačky.
Jak probiha Sepsani Porodopisu
Sepíše s Vámi část porodopisu, podklady pro matriku, nechá Vás nahlédnout na porodní sály a zodpoví Vaše případné dotazy. Následuje lékařské vyšetření v ambulantní části, při kterém lékař zhodnotí celkový zdravotní stav.
Jak se zaregistrovat do porodnice
Fyzická registrace
Těhotná žena se dostaví s těhotenskou průkazkou přímo do porodnice. Porodnice na svých webových stránkách uvádí přesné instrukce související s registrací: kam se má žena dostavit, provozní dobu, co si má s sebou k registraci přinést. Registraci je možné učinit vybrané všední dny.
Co se dělá na check in v porodnici
check-in slouží k Vašemu zaevidování do porodnice. Není to registrace k porodu tak, jak ji známe z minulých let. Jde o vzájemné seznámení s Vámi a porodnicí, kterou jste si vybrala. Váš gynekolog Vás optimálně v 36 + 0 až 37 + 6 týdnu těhotenství odešle do porodnice, kde s Vámi sepíšeme důležité anamnestické údaje.
Co se dělá při registraci v porodnici
Při vyšetření bude lékař a porodní asistentka zjišťovat:
Zhodnotí dosavadní průběh vašeho těhotenství podle těhotenské průkazky. Zkontroluje vaše bříško a provede vaginální vyšetření, při němž se hodnotí, nakolik je porod pokročilý. Nezbytné je kardiotokografické vyšetření miminka – CTG.
Co s sebou k registraci k porodu
Připravte si všechny potřebné doklady – těhotenský průkaz, kartičku pojištěnce a občanku. Nezapomeňte ani na peníze (o poplatcích za přítomnost o porodu si přečtěte níže), telefon a nabíječku. Pokud berete jakékoliv léky, vezměte si jich s sebou dostatek na několik dnů.
Jaké oblečení pro novorozence
Oblečení pro nejmenší děti by se mělo co nejméně oblékat přes hlavu, nejvhodnější jsou různá zavinovací bodýčka, dupačky nebo svetříky či mikiny na zapínání vpředu či na bocích. Výhodou je také, když je možno kalhoty rozepínat v rozkroku. Miminko je tak možné pohodlněji přebalit, aniž bychom ho museli celé vysvlékat.
Co dát do kočárku pod miminko
Do kočárku potřebuje miminko spousty doplňků. Ať je to fusak, zimní fusak, autofusak, clona do kočárku, prostěradlo do kočárku, plymo do kočárku, podložka do kočárku, peřinky do kočárku, deka do kočárku, nepadací deka do kočárku a nebo fusak. Pro maminky a tatínky zase oceníte rukávník na kočárek.
Co s sebou na Bulovku porod
Doporučujeme přibalit:
Toaletní papír, vložky, plenkové kalhotky (omezený počet ks na den), vlhčené ubrousky pro miminko vlastní kosmetiku. Noční košili dostanete v porodnici, ale je možné si vzít svoji, i župan. Po obdržení rodného listu (po porodu dítěte) je nutné ihned přihlásit dítě k některé zdravotní pojišťovně.
Co budu potřebovat po porodu
Co budete potřebovat po poroduzubní pasta a kartáček,šampon, sprchový gel a krém bez vůně,hřeben,intimní gel nebo pěnu na mytí s dubovou kůrou či na bázi stříbra vhodný na období po porodu,kojící košile, klidně i více kusů,pantofle a žabky do sprchy,poporodní vložky,jednorázové síťované kalhotky alespoň 5 kusů,
Jak to probíhá v porodnici
V některých porodnících probíhá první doba porodní i samotný porod na jednom stejném pokoji. Porodní asistentka vás chodí pravidelně kontrolovat a vaginálně zjišťuje, jak porod postupuje. Provádí monitorování srdeční činnosti miminka. Nabídne vám klystýr a také možnost využít prostředky k tišení bolesti.
Jak dlouho trva registrace k porodu
Pro dokončení registrace k porodu ve FTN se prosím dostavte osobně na recepci gynekologicko-porodnického oddělení během 7 kalendářních dnů. Zde obdržíte razítko do Vaší těhotenské průkazky. Pro razítko si nemusí přijít těhotná žena sama, ale osoba ji zastupující musí mít fyzicky těhotenskou průkazku u sebe.
Jak dlouho trvá pobyt v porodnici
Pobyt v porodnici vždy závisí na stavu rodičky a miminka. Pokud je vše v pořádku je obvykle délka pobytu po porodu 3–4 dny, po porodu kleštěmi 3-4 dny a po porodu císařským řezem většinou 4 dny.
Kdy jet do porodnice při třetím porodu
Do porodnice byste měla vyjet ve chvíli, kdy jsou kontrakce pravidelné po pěti minutách a trvají takto pravidelně alespoň 2 hodiny. Blížící se porod s může hlásit i slabým krvácením nebo špiněním. Záleží také na charakteru krve, pokud je to stará tmavá krev nebo světlá hlenovitá, nic se neděje.
Co koupit jako prvni pro miminko
Zvažte jejich pořízení, až budete připravovat svoji výbavičku pro miminko anebo je dokupte později podle potřeby.kojící polštářpřebalovací taška ke kočárku.cestovní postýlka.šátek na nošení, nosítko.košík (na denní odpočívání miminka)lehátko.polohovací válečky.odsávačka mléka.
V čem by měl spát novorozenec
Během podzimu, zimy a jara je doporučováno používat zimní nebo celoroční spací pytel. Ten vlastně nahrazuje přikrývku, takže je pod něj nutné děťátku obléknout buď vnitřní spací pytel, nebo body. Podle pokojové teploty pak zvolíte, jestli body s krátkým, anebo dlouhým rukávem.
Jak Oblect miminko při 0 stupnich
Pokud je velká zima, děťátko ve fusaku přikryjte ještě dětskou dekou. Jestliže raději miminko nosíte v šátku, oblečte ho do body, kabátku, svetříku či mikiny, punčošek a tepláčků nebo dupaček. Protože nejvíce tělesného tepla uniká miminkům skrze hlavu, nezapomeňte na čepici a kolem krku nákrčník.
Co nosit v porodnici
Taška do porodniceZákladní hygienické potřeby – kartáček a pastu na zuby, sprchový gel, deodorant, krém na obličej apod.Gumičky do vlasů a hřeben (pokud ho používáte).Pantofle nebo jiné přezůvky.Alespoň jedno balení poporodních vložek.Poporodní kalhotky (u těch dbejte hlavně na prodyšnost).
Jakou tašku do porodnice
Taška do porodnice by rozhodně měla obsahovat dobrou svačinu
Kromě důležitých dokumentů by taška do porodnice měla obsahovat přezůvky. Ideálně takové, které si můžete vzít i do sprchy. Přezůvky můžete přibalit i pro partnera. Dále si přibalte jednorázové kalhotky po porodu, které lze zakoupit například v lékárně.
Co je potřeba pro miminko po porodu
Mějte připraveno:Dětské mýdlo, výhodnější je gylcerinové, průhledné, musíte shánět.Po koupání se používá olejíček.K čištění oušek se hodí svinutý čtvereček buničiny nebo speciální dětské vatičky do uší (s nimi opatrně).Dětský kartáček na vlásky.Nůžtičky na nehty se zaoblenými konci.Teploměr do vody.