Jak sterilovat polévku?

Jak sterilovat polévku?

Jak sterilizovat polévku

Nejideálnější k zavaření jsou čisté a silné vývary. Nezavařujte polévky se zavářkou, tu vkládejte až při samotném ohřevu zavařené polévky. Zavařování polévek má dvě fáze – první den vařte při 100 stupních 60 minut, druhý den vařte pouze 45 minut. Nezavařujte jídla, která obsahují mouku nebo smetanu.
Archiv

Jak zavařit Hotovou polévku

Polévky zavařujeme stejně jako hotová jídla, ale nezahušťujeme je. Případné zahuštění můžeme provést až při jejich ohřátí před konzumací. Vývar necháme zavařovat v 95°Celsia teplé vodě 30 minut, zeleninovou polévku hodinu a husté polévky 75 minut. Sklenice necháme po ukončení zavařování vychladit obvyklým způsobem.
ArchivPodobné

Jak zavařit polévku v troubě

Zavařování (sterilace) v horkovzdušné troubě

Troubu nastavíme na 250 °C, na dno plechu dáme starou plenu nebo utěrku a zalijeme horkou vodou do výšky asi 2-3 cm, na plech pak vyskládáme skleničky a zavařujeme (lze použít jen skleničky s víčky na závit!).

Jak zavařit zabijačkovou polévku

Maso obereme, nakrájíme na menší kousky a vložíme do vývaru. Kroupy propláchneme, uvaříme v mírně osolené vodě a přidáme do hotové polévky. Horkou polévku nalijeme do sklenic, uzavřeme a sterilujeme 50 minut při teplotě 100 C.
Archiv

Jak dlouho se Zavařuje polévka

Nejvhodnější na zavařování jsou vývary, ovšem zavaření nudlí a jiných zavářek necháme až na dobu před konzumací. Zavařujeme při teplotě 100 °C asi 1 hodinu, další den ještě opakujeme proces zavařování 45 minut.

Jak se sterilizuje v troubě

Troubu nastavte cca na 250 °C a na dno plechu umístěte starou utěrku. Zalijte ji horkou vodou zhruba do výšky 2-3 cm, vyskládejte na plech malé skleničky již naplněné džemem a zavařujte je 8 minut se zapnutým horkým vzduchem.

Jak se sterilizuje

Sterilace je konzervace, kterou se umrtví rozkladné mikroorganismy. Při vaření uniká ze sklenice teplý vzduch a vzniká částečné vzduchoprázdno. Po zchladnutí vnější vzduch přitiskne víčko na gumový kroužek a víčko pak pevně drží na sklenici.

Co se dává do zabijačkové polévky

Doměkka uvařené kroupy několikrát propláchneme a necháme okapat. Do polévky přidáme okapané kroupy, na kostičky nakrájenou a rozpuštěnou slaninu, na drobno nakrájenou a osmaženou cibulku, třený česnek, drcenou majoránku. Podle chuti osolíme. Prohřejeme, ozdobíme čerstvou majoránkou a podáváme s čerstvým pečivem.

Jak dlouho vydrží zabijačková polévka

V plastových nádobách při – 20 °C vydrží mnoho měsíců. Budete-li ji rozmrazovat, pamatujte si, že se polévka při ohřívání musí míchat. Necháte-li ji bez povšimnutí ohřívat, až se z ní kouří, bude mít nakyslou, nedobrou chuť. Řeknete si, že se vám při zamrazování zkazila.

Jak skladovat polévku

Jak však začne polévka chladnout, podmínky pro tvorbu bakterií se začnou dramaticky zlepšovat. Je proto důležité přeložit polévku do menších nádob a nejpozději do 2 hodin (v létě ideálně do 1 hodiny) vložit do chladničky.

Jak dlouho vydrží polévka v lednici

Záleží na druhu polévky

Obvykle se uvádí, že polévka obsahující maso vydrží v lednici zhruba 3-4 dny. Zeleninová polévka pak teoreticky může vydržet při nízké teplotě i týden. Naopak polévka obsahující smetanu se většinou kazí již po třech dnech a podobně je na tom i polévka obsahující ryby nebo mořské plody.

Jak dlouho se Zavaruje v troubě

Teplota v troubě by měla být 200 až 220 ° Celsia, doba sterilizace je přibližně stejná jako u klasického zavařování v zavařovacím hrnci – menší sklenice 5 až 8 minut, větší 10 až 13 minut. V zásadě platí, že měkké ovoce, zeleninu nebo zavařujeme kratší dobu než tvrdé druhy.

Jak dlouho zavařovat

Délka zavařování závisí na velikosti sklenice. U větších sklenic sterilujeme 10-13 minut, menší sklenice 5-8 minut. Pokud zavařujete v troubě poprvé, dejte zavařit nejprve první sklenici a dle toho přizpůsobte teplotu a délku ostatních zavařenin.

Jak dlouho sterilizovat

Při domácím vyvařování použijte nerezový hrnec, do kterého nalijete vodu a ponoříte lahvičky a savičky. Přiveďte k varu a nechte pod pokličkou probublat 5 – 10 minut. Potom nechte vodu i lahvičky pod pokličkou vychladnout.

Jak sterilizovat bez hrnce

Zavařování v troubě

Stejně jako při zavařování v zavařovacím hrnci je zapotřebí dodržet čistotu – sklenice i víčka vyvařte. Můžete je vysterilovat v troubě a to tak, že omyté sklenice dáte na plech a ten vložíte do trouby na 10 minut při 160°C. Ideální jsou sklenice se šroubovacími víčky.

Jak se dělá zabijačkový guláš

Postup přípravy receptuNa sádle osmahneme nakrájenou cibuli, přidáme na kostky pokrájené maso, zasypeme sladkou a pálivou paprikou, promícháme a zalijeme vroucí vodou.Nakonec vše zahustíme dle zvyklosti a dochutíme solí, česnekem a majoránkou.My vícero vnitřností nepoužíváme, ale vy si je můžete doplnit dle libosti.

Jak dlouho vydrzi Smetanova polévka v lednici

Obvykle se uvádí, že polévka obsahující maso vydrží v lednici zhruba 3-4 dny. Zeleninová polévka pak teoreticky může vydržet při nízké teplotě i týden. Naopak polévka obsahující smetanu se většinou kazí již po třech dnech a podobně je na tom i polévka obsahující ryby nebo mořské plody.

Jak dlouho vydrží houbová polévka v lednici

Záleží na druhu polévky

Obvykle se uvádí, že polévka obsahující maso vydrží v lednici zhruba 3-4 dny. Zeleninová polévka pak teoreticky může vydržet při nízké teplotě i týden. Naopak polévka obsahující smetanu se většinou kazí již po třech dnech a podobně je na tom i polévka obsahující ryby nebo mořské plody.

Jak správně ochladit polévku

Aby se nám polévka do druhého dne nezkazila, hlavně nezkysla, postavíme ji v nezakrytém hrnci na drátěnou podložku nebo ji podložíme na jedné straně vařečkou, aby pod ni mohl vzduch. Několikrát ji zamícháme, aby se z tuku nevytvořil celistvý povrch.

Proč se nesmí dávat teplé jídlo do lednice

6) Teplé potraviny v ledničce, ať žijí bakterie!

Takto se ale v jídle rozmnoží bakterie. Další variantou je dát do lednice ještě teplý hrnec, který však ohřeje jídlo kolem, a to se pak začne kazit.

Jak správně zavařovat

Zavařování krok za krokemSterilizujte sklenice.Zkontrolujte těsnění.Naplňte sklenice 1,5–2 cm pod okraj.Zalijte nálevem podle oblíbeného receptu a sklenice uzavřete.Připravte si soupravu pro zavařování.Sporák zapněte na střední výkon.Jakmile uběhne předepsaná doba zavařování, vyjměte sklenice z hrnce.

Jak poznat že je spravne Zavareno

Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit. Pokud uniká, je potřeba ji rychle spotřebovat, protože jste při uzavírání udělali chybu. Nebojte, nic jí není.

Jak správně sterilizovat

Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.

Jak doma sterilizovat

hrnec naplníme studenou vodou a vložíme do něj rozebranou lahvičku, kterou chceme vyvařit (všechny předměty musí být ponořené pod hladinou) hrnec přiklopíme pokličkou a vodu uvedeme k varu. vaříme po dobu 5-10 minut.

Jak sterilizovat bez teploměru

Stačí mít větší hrnec, na dno položit hadr nebo složenou utěrku (aby sklenice v hrnci neposkakovaly a nezvyšovalo se riziko prasknutí), vyskládat vedle sebe naplněné a pevně uzavřené sklenice s dobrotami a zalít vodou cca do poloviny výšky sklenic. Obvyklá teplota pro zavařování je 85 °C, což už prstem neotestujete.