Kdy se dělají zabijačky?

Kdy se dělají zabijačky?

Co se dělá na zabijačce

Základ tvoří vývar, ve kterém se vařila jelita, jitrnice, ovar a tlačenka. Do vývaru se přidají kroupy a vepřová krev a nešetří se česnekem ani majoránkou. Guláš, ve kterém najdete snad všechno – plecko, bůček, krkovici, ořezy i vnitřnosti. Právě tahle směs tvoří jedinečnou chuť guláše, jaký si dáte jen na zabijačce.
Archiv

Co je potřeba na domácí zabijačku

Co potřebuji na zabijačku

Potřebovat budeme necky na spaření prasete, velké hrnce na škvaření sádla a vaření kusů masa, sklenice nebo hrnec na hotové sádlo, lavor nebo pekáč na zachycení krve, velkou nádobu na promíchání směsi do jitrnic, jelit, sulcu, tlačenky atd.

Jak se dělá Zabijacka

Základem je ovar

Z hlavy prasete se odřízne lalok, od plecka a kýty se oddělí nožička a koleno. Maso se pak nechává v chladu odležet a teprve pak se upravuje. Kromě pečení, vaření a smažení, se některé části masa rozemelou do klobás, další kusy se udí.
Archiv

Jak dlouho trvá zabíjačka

Po zabijačce bývá tradičně rozdělována výslužka mezi všechny, kteří při ní pomáhali, ale také mezi sousedy a příbuzné. Tradiční období zabijaček trvá až do masopustního úterý. Po něm následuje popeleční středa, která je začátkem postního období. Masopustní radovánky a hodování končí až do velikonočních dnů.
Archiv

Jak se jí jelito

Na sádle osmažíme drobně pokrájenou cibuli, kterou zaprášíme hladkou moukou, necháme jí zpěnit a zrůžovět. Jelito vymačkáme ze střívka, promícháme s cibulkovou jíškou a přilijeme vývar. Povaříme, dochutíme solí, pepřem, rozetřeným česnekem a majoránkou. Podáváme s čerstvým pečivem.

Jak ochutit zabijačkovou polévku

Na sádle osmahneme nakrájenou cibuli, zalijeme ji procezeným vývarem s masem, uvedeme do varu a za stálého míchání přidáme připravené kroupy s krví. Do polévky vložíme obrané nakrájené maso, dochutíme česnekem, majoránkou, solí a pepřem. Chvíli povaříme a podáváme.

Jak se zabíjí prase na Zabijacce

Jak se prase má správně usmrtit Zabíjení prasete je historicky pořád stejné. Je na to speciální špičatá sekera, kterou se trefí do spojnice mezi pravým uchem, levým okem a levým uchem a pravým okem. Nebo je to omračovací pistole.

Jak se dělá zabijačkový guláš

Postup přípravy receptuNa sádle osmahneme nakrájenou cibuli, přidáme na kostky pokrájené maso, zasypeme sladkou a pálivou paprikou, promícháme a zalijeme vroucí vodou.Nakonec vše zahustíme dle zvyklosti a dochutíme solí, česnekem a majoránkou.My vícero vnitřností nepoužíváme, ale vy si je můžete doplnit dle libosti.

Jak na jitrnici aby nepraskla

Jelita a jitrnice můžete ohřát a krátce osmahnout přímo na pánvi. Zahřejte ji na střední teplotu a rozpalte na ní jednu lžíci sádla. Při této metodě přípravy jitrnice i jelita ráda praskají. Případně je dejte do pekáče a opečte je v troubě při teplotě 160 – 170 °C dokud se na povrchu nevytvoří slabá křupavá kůrčička.

Jaký je rozdíl mezi Jitrnicí a Jelitem

Jitrnice jsou na rozdíl od jelit šedé. Jelita – připravují se podobně jako jitrnice, ale navíc obsahují krev a kroupy. Krev tak dodává jelitům typickou tmavě hnědou barvu.

Jak dlouho vydrží zabijačková polévka

V plastových nádobách při – 20 °C vydrží mnoho měsíců. Budete-li ji rozmrazovat, pamatujte si, že se polévka při ohřívání musí míchat. Necháte-li ji bez povšimnutí ohřívat, až se z ní kouří, bude mít nakyslou, nedobrou chuť. Řeknete si, že se vám při zamrazování zkazila.

Na co se dá použít vepřový vývar

Nejlépe vepřový vývar chutná s játrovými knedlíčky. Stejně jako hovězí či kuřecí vývar má také vepřový vývar široké použití v kuchyni, protože ho lze dále redukovat a použít do různých druhů omáček.

Jak funguje jateční pistole

Popis produktu. Jateční pistole JP4 CZ se používá k omračování jatečních zvířat. Po přiložení na hlavu zvířete a výstřelu náboje, se z jatečního přístroje vysune (vylítne) několik centimetrů ocelový válec ( trn ), který zvíře omráčí před vykrvením.

Jak správně Odkrvit prase

Omráčené prase, pokud nepadlo na pravý bok, obrátím za přední nohu (nikdy za zadní, to je nebezpečné) a píchnu ho do krku v místě krkavice (anatomie jako u člověka) a nechám prase vykrvit.

Co se dává do zabijačkového guláše

Patří sem na kostičky nakrájené srdíčko, ledvinky a slezina. Vše orestujeme na cibuli, ochutíme solí, mletým černým pepřem, zázvorem, mletým novým kořením a mletým kmínem. Zalejeme vodou a vaříme doměkka. Nakonec přidáme syrová játra nakrájená na kostky a zahustíme vepřovým mozečkem smíchaným s vajíčkem.

Čím zahustit zabijačkový guláš

K zahuštění mozeček nebo bránice

To, co v zabijačkovém guláši ovšem nesmí chybět je cibule, a to ve velkém množství. Když se rozvaří, dokonale celý guláš zahustí, což ostatní platí i pro hovězí guláš. Příprava toho zabijačkového se od něj kromě použitého koření nijak zvlášť neliší.

Jak nejlepe udělat jitrnici

Jelita a jitrnice můžete ohřát a krátce osmahnout přímo na pánvi. Zahřejte ji na střední teplotu a rozpalte na ní jednu lžíci sádla. Při této metodě přípravy jitrnice i jelita ráda praskají. Případně je dejte do pekáče a opečte je v troubě při teplotě 160 – 170 °C dokud se na povrchu nevytvoří slabá křupavá kůrčička.

Jak nejlépe připravit jitrnici

Když opékáte jitrnice na pánvi, stačí rozehřát pánev na střední teplotu a rozpálit na ní trochu oleje nebo sádla (tuk však nesmí být úplně horký, jen zahřátý) a na něm pak pomalu opéct jitrnice přiklopené pokličkou z obou stran do zlatohněda. Čím víc dáte tuku, tím víc zabráníte přichycení jitrnice na pánev.

Jak správně upéct jelita

Jelita propíchneme vidličkou, poklademe do pekáčku vymaštěném lžící sádle, mírně je podlijeme vodou, zaklopíme a vložíme do trouby vyhřáté na 150 °C. Pečeme – prohříváme 30 minut, pak pekáček odklopíme a krátce zapečeme na 200-220 °C, stačí 5-10 minut.

Co se dává do zabijačkové polévky

Doměkka uvařené kroupy několikrát propláchneme a necháme okapat. Do polévky přidáme okapané kroupy, na kostičky nakrájenou a rozpuštěnou slaninu, na drobno nakrájenou a osmaženou cibulku, třený česnek, drcenou majoránku. Podle chuti osolíme. Prohřejeme, ozdobíme čerstvou majoránkou a podáváme s čerstvým pečivem.

Jak se dělá zabijačková polévka

Vařené studené kroupy smícháme s vymíchanou scezenou studenou krví a postupně za stálého míchání přidáváme do vývaru. Tip: Krev přiléváme postupně a stále mícháme, aby se nesrazila. Následně přidáme česnek, pepř, nové koření, majoránku a sůl. Za stálého míchání přivedeme znovu do varu a vaříme asi 15 minut.

Jak dlouho se vaří vepřový vývar

V případě vepřového, hovězího a jehněčího masa budete potřebovat vařit alespoň 3–4 hodiny.

Co se zbylým vývarem

Krémová květáková polévka, klasická zeleninová nebo zdravá pohanková, všechny polévky zpestří vývar. Jen musíte dobře zvolit druh vývaru ke druhu polévky. Ke květákové, houbové, kulajdě nebo pórkové se hodí se hodí spíše vývary z drůbeže, rajskou, frankfurtskou, dršťkovou nebo houbovou naopak lépe dochutí vývar hovězí.

Co koupit na zabijačku

Pomůcky, který by neměly na zabijačce chybětprovaz na prase s očkem.kladka.velká naběračka.cedník.velká vidlička.mlýnek na maso.hrnce a pekáče.zavařovací sklenice a víčka.

Kdy se dává majoránka do guláše

Když je maso částečně měkké, vydusíme šťávu na tuk. Pak ji zaprášíme moukou, za stálého míchání zasmažíme a podlijeme teplým vývarem. Přidáme utřený česnek, nakrájenou feferonku, majoránku a vše zvolna udusíme. Omáčku pak přecedíme na měkké maso.