Jak si udělat domaci sirup?
Jak udělat domácí sirup
PostupZralé ovoce omyjeme, pomačkáme a zalijeme trochou převařené vody, aby bylo ovoce ponořené.Necháme 1 den odstát.Štávu slijeme přes husté síto či gázu.Přidáme cukr podle druhu ovoce a citronovou šťávu.Pokud chcete spotřebovat ihned, nemusíme přidávat konzervant.Zahřejeme na zhruba 85 C, nevaříme!!
Archiv
Jak se dělá mátový sirup
Nejdřív smícháme vodu s cukrem, uvedeme do varu a až začne směs houstnout, přidáme drobně pokrájené čerstvé lístky máty peprné. Krátce povaříme a přikryté necháme za občasného zamíchání 2 – 3 hodiny odstát. Poté přecedíme, opět zahřejeme téměř k bodu varu, přidáme šťávu z citronu a plníme do lahví.
Jak se dělá pomerančový sirup
Oloupané pomeranče nakrájíme na malé kousky, dáme je do hrnce a zalijeme vodou. Přidáme med, citronovou šťávu, koření a přivedeme směs k varu. Vaříme cca 15 minut, poté obsah přecedíme přes jemné sítko a nalijeme do sklenic. Ty zavíčkujeme a necháme sirup vychladnout.
Jak dlouho sterilizovat sirup
Šťávy i sirupy nalijeme do běžných zavařovacích sklenic, které důkladně uzavřeme víčky a necháme zavařit běžným způsobem 10 minut při teplotě 90°° Celsia. Pak sklenice vyjmeme a necháme vychladnout.
Jak se dělá bezový sirup
Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit. Celá příprava probíhá zastudena.
Jak dlouho vydrží domácí sirup
Domácí výroba sirupů
Existují dva způsoby – sirup bez vaření a sirup vařený. Sirupy nevařené vydrží v lednici zhruba 2 týdny, ale tu část, kterou do té doby nespotřebujete, můžete nalít do sáčků na led a zamrazit. Přidáte – li do sirupu citrónovou šťávu, vydrží vám v lednici až dva měsíce.
Jak vyrobit sirup z levandule
Květy levandule vložíme do většího hrnce, přidáme na plátky nakrájené citrony, kyselinu citronovou, zalijeme převařenou, ale studenou vodou a necháme alespoň 24 hodin vyluhovat (klidně i déle). Po vyluhování sirup přecedíme přes plátýnko a dobře vyždímáme. Sirup zahříváme a přidáme cukr.
Jak se dělá citronový sirup
PostupOmyté citrony rozdělte na čtyři a čtyři.Nechte 48 hodin v lednici louhovat.Po dvou dnech sceďte přes sítko do hrnce, kolečka citronů můžete ještě pořádně vymačkat.Přelijte do uzavíratelných lahví, nechte vychladnout a skladujte v lednici.Hotový sirup zalévejte vychlazenou vodou nebo sodou.
Jak se dělá zázvorový sirup
Zázvor očistíme a nakrájíme na malé kousky nebo nastrouháme. Vložíme do hrnce, zalijeme vodou, přidáme cukr a vaříme na nižším stupni alespoň 30 minut nebo dokud nezískáme sirupovou konzistenci. Ke konci vaření ještě přidáme kyselinu citrónovou a šťávu ze 2 citrónů.
Jak dlouho vydrží domácí Bezinkový sirup
Hotový bezový sirup uskladňujeme nejlépe na tmavším a chladnějším místě. Neotevřený vydrží sirup až 365 dní, po otevření skladujte v ledničce maximálně týden.
Jak vyrobit sirup bez cukru
PostupOvoce a bylinky naskládejte do velké sklenice a společně rozmačkejte a promíchejte.Přidejte citrusovou šťávu (pro výraznější citrusovou chuť i kůru) a promíchejte.Přidejte med, zázvor, koření a aromatické extrakty a promíchejte.Sklenici zakryjte a dejte na 24-48 hodin do chladu – v průběhu času 2x promíchejte ?
Kdy sklízet levanduli na sirup
Kdy sklízet levanduli Levanduli sklízejte v průběhu srpna, kdy je nejvhodnější do čajů, limonád i na výrobu oleje. Pokud ji chcete na sušení, pak sklízet musíte o dost dříve, a sice v průběhu června. Levandule nebude tolik opadávat, ale ochudíte se o krásu a vůni jejich květů.
Jak dlouho vydrží levandulový sirup
Načatý sirup vám vydrží v lednici klidně celé léto (nám teda ne, u nás je po týdnu pryč, ale trvanlivost na to má). Nevýhoda levandulového sirupu je (stejně jako u každého jiného ovocného sirupu) větší množství cukru, které musíte použít. Cukr v sirupu slouží jako konzervant a umožňuje jeho skladování.
Jak se dělá Bezinkový sirup
Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit. Celá příprava probíhá zastudena.
Jak se dělá bezinkový likér
Postup přípravy
Do hrnce s vymačkanou šťávou a vodou, ve které se bez vařil, přidáme cukr, připravenou kávu a vanilkový cukr. Přivedeme k varu a vaříme, dokud se cukr nerozpustí. Necháme vychladnout a dáme odpočinout do lednice do druhého dne. Druhý den přidáme rum, dobře promícháme a nalijeme do čistých sklenic.
Jak se dělá Bezinková šťáva
Květy černého bezu zalijeme vařící vodou, přidáme cukr, nádobu přikryjeme a dáme na chladné místo. Občas zamícháme. Po třech dnech přecedíme, slijeme do lahví. Po zředění vodou získáme léčivý nápoj při nachlazení.
Co dělat s Odkvetlou levanduli
Po odkvětu keře je nutné přistoupit k jeho prořezání. Díky tomuto zákroku levandule rychle regeneruje, znovu obrůstá a rozvětvuje se, stává se bohatší, hustší a kompaktnější a nemá sklony k rozvalování větví, což je důležité i proto, aby později ve zdraví přežila zimní období a především tíhu zimní sněhové pokrývky.
Jak se dělá sirup z černého bezu
Recept na sirup z černého bezu
Vidličkou nebo rukou otrhejte bobule, dejte je do kastrolu a přilijte studenou vodu, aby byly ponořené. Přiveďte k varu a nechte pomalu dusit minimálně 20 minut. Přeceďte přes sítko, šťávu nalijte do kastrolu a přidejte hnědý cukr, skořici a šťávu ze 3 citrónů.
Na co je dobrý bezinkový likér
Likér z bezinek je oblíbená chuťovka pro zahřátí. Dá se také užívat jako lék, který pomáhá při bolestech páteře, při revmatismu a při nespavosti a dobře se osvědčuje při neuralgických potížích – tedy při bolestech nervových drah například při zánětech, pohmožděninách či při obyčejném prochladnutí.
Kdy stříhat levanduli na sirup
Levandule se stříhá radikálním řezem až na jaře, protože lépe zvládá regeneraci. Těm, kteří ostříhali levandulové keříky včas, přejeme bohaté, druhé kvetení, ne už sice tak husté, ale pár květů by se mělo objevit tak na začátku září.
Jak udělat bezový sirup
Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit. Celá příprava probíhá zastudena.
Čím se hnojí levandule
Levandule jsou na živiny velmi nenáročné a není tedy třeba jim nějaké speciální dodávat. Levandule rostou zejména na vápenitých půdách, chceme-li tedy přihnojit, můžeme sáhnout po vápenatých hnojivech. Hnojením dusíkatými hnojivy levandulím také neuškodíme, ale pokud hnojení vynecháme, rostliny si poradí samy.
Co odpuzuje levandule
Intenzivní vůně, kterou levandule vydává, navíc odpuzuje i mravence a další hmyz, který často pobíhá po našich domovech. Stačí umístit levandulový květináč blízko vchodu do domu, abychom měli jistotu, že se do našich pokojů nedostane žádný hmyz. Zajímavé je, že levandule přitahuje včely, motýly a čmeláky.
Kdy hnojit levandule
Hnojení Levanduli není třeba přehnaně hnojit. Příliš mnoho dusíku způsobí růst listů na úkor květů. Stačí ji hnojit jednou ročně, a to na jaře, organickým hnojivem s nízkým obsahem dusíku.
Jak se zbavit komárů v noci
7 tipů, jak se zbavit komárů v nociNainstalujte moskytiéry a výplety do oken.Vyberte vhodné osvětleníVyzkoušejte elektrické odpařovače.Kupte UV zářičPomohou vonné bylinky.Pořiďte si aromalampu nebo difuzér.Použijte přírodní repelenty proti komárům.