Proč mi nesnáší slepice?

Proč mi nesnáší slepice?

Jak dlouho nesnáší slepice

Snáška probíhá v určitých cyklech, u produkční hybridní nosnice nastupuje zpravidla kolem věku 150 dní, trvá kolem 11 měsíců, kdy snese 250 – 280 (300) vajec. Pak přestane snášet a přepeřuje 5 – 8 týdnů.
Archiv

Co dělat aby slepice snášely

Slepice k tomu, aby mohla snášet vejce, potřebuji denně alespoň 14 hodin světla. V zimě bohužel ale takhle dlouho dobu slunce nesvítí, takže i vajec je proto málo nebo nejsou žádná. Pokud si je ovšem přejete, můžete holkám v kurníku malinko světla vyrobit pomocí infralampy, tepelné lampy nebo žárovek.

Jak zvýšit nosnost slepice

Vajíčková skořápka je bohatá na vápník, forfor a další látky, které se v těle slepičky rozloží tak dokonale, že zvýší její snůšku. Před podáním skořápek slepičkám je nezapomeňte rozbít na menší kousky. Nejprve je ovšem nechte pořádně vyschnout od bílků, třeba na topení či sluníčku.

Jak se pozná stáří slepice

Starší slepice jsou mnohem vyrovnanější a klidnější. Jejich peří ztratilo lesk, ovšem pořád vypadají na pohled velmi dobře. Je to dáno tím, že peří v průběhu let ztrácí část své „těsnosti“ a to dává slepičkám mírně rozcuchaný vzhled. Hřebeny jsou stále červené, ale mají mírně odlišnou strukturu než u mladých kuřic.

Co je jedovaté pro slepice

Fazole v sušeném ale i syrovém stavu představují riziko jak proč člověka, tak právě i pro drůbež. A pamatujte, že každá fazole, která nebyla řádně uvařena, je pro vaše holky potenciálně smrtelnou potravinou. Proč Fazole obsahují toxin zvaný fytohemaglutin, který je pro mladé kuřice ale i starší slepice smrtelným.

Kdy začnou slepice snášet

Začátek období snášky a tedy období, kdy se kuřičky stanou nosnicemi, se liší plemeno od plemene. Některé kuřičky vám tedy začnou snášet v 18. týdnu, jiné si dávají na čas a první snáška nastává až v týdnu dvacátém.

Co nesmí slepice

Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

Co miluji slepice

Za míchanici vás slepičky budou milovat.

Je to navlhčená směs dobrot. Zbytky z kuchyně, nakrájené staré pečivo, tvaroh, vařená vejce, jablka, cuketa, a když jim chci opravdu podstrojovat, dám jim sem tam psí konzervu. Doplním to něčím zeleným.

Co se nesmí dávat slepicím

Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

Jak se pozna Kohout od slepice

Kohouti se opeřují pomaleji než slepice, mívají výš posazený ocas a na první pohled větší. Ve třech měsících kohouti kokrhají a jejich odlišnosti jsou více zřetelné – narostlejší hřeben a začínají se rýsovat okrasná ocasní pera. V kloace kohouta najdete na rozdíl od slepičky zakrnělý pohlaví výčnělek.

Proč mladé slepice nenesou

Jedním z důvodů, proč slepice nenesou, je výměna peří. Je to období, které přichází zhruba jednou ročně – po devíti až deseti měsících snášení přichází přestávka. K výměně peří slepice potřebují mnoho energie, což se odráží na množství snesených vajec. Buď přestanou snášet úplně, nebo se intervaly mezi vejci prodlouží.

Jak pije slepice

Slepicím, ale i jiné drůbeži můžete vodu umístit do běžný nádob – misek. Ty mají však nevýhodu v tom, že je budete muset i několikrát za den doplňovat a voda se v nich rychleji zaneřádí slepičinci. Napáječky. Nejlepší volbou je právě napáječka, ve které zůstane voda čistá delší dobu než v misce.

Jak naučit slepice snášet do kukaně

Jak naučit slepice chodit snášet do kukaně Pokud jsou Vaše slepice zvyklé chodit snášet vejce např. na slámu, doporučujeme zpočátku do snáškového hnízda slámu umístit. Až si slepice za pár dní na snášení vajec do kukaní zvyknou, můžete slámu z hnízda odebrat.

Co je pro slepice jedovate

Základem jídelníčku slepice (nosnice) by měla být krmná suchá směs nebo šrot (směs drcených obilovin/luštěnin/zrnin/dalších přísad ve správném poměru). Šrot si lze doma udělat úplně od pídě, je potřeba si ale předem nastudovat, jaké množství čeho do něj patří, důležité je nezapomínat na bílkovinnou složku a vápník.

Jak otrávit slepice

Rozmanitost slepičího jídelníčku je jisté dobrá věc, ovšem nikdy slepičkám nepodávejte vaši oblíbenou čokoládu, slané brambůrky, kofein, syrové sušené fazole a ani čerstvé avokádo. Zapomenout byste také měli na plesnivé nebo shnilé ovoce a zeleninu. Tohle všechno jsou totiž zabijáci slepic.

Co má slepice pod zobákem

Pod zobákem slípek nalezneme bradové a krční laloky. Sluchovod překrývají na spáncích ušnice. Ty mají červenou, modrou nebo bílou barvu.

Co dělá slepice

U slepic je charakteristickým zvukem kdákání. Svá kuřátka tak každá matka svolává a shání se po nich kvokáním. Zajímavé je, jak reagují na hlasy kvokání i jednodenní kuřata. Pokud slyší mámu kvočna kvokat, zpozorní a reagují buď útěkem nebo přikrčením se k zemi.

Jak často snáší slepice

Nejlepší nosnice snese vajíčko denně, většinou snáší ale obden, přičemž je v zimě období, kdy nese minimálně. Sedmihlavé hejno v nejlepší kondici nám může dát týdně 40 – 49 vajec. Také se říká, že slepice snese 150 – 180 vajec ročně.

Co je nejlepší pro slepice

Základem je pestrá strava

✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.

Co dát slepicím do kurníku

Je jedno co použijete za podestýlku(řezaná sláma, hobliny, piliny, gumová rohož, lesní hrabanka, ořešákové listí – asi nejlepší volba) ale vysypte napřed celý prostor vápenným hydrátem, klidně si kupte celý 25 kg pytel můžete tím bílit a zchutňovat jednou za čas obilniny nebo řezanou slámu vápenným mlékem.

Kde Snasi slepice

Kukaně pro slepice doporučujeme umístit vždy co nejdále od dveří, aby slepice neseděly v průvanu. Pokud je to možné, vybírejte spíše tmavší místa, kde se budou slepice při snášení cítit bezpečně. Snášková hnízda můžete jednoduše připevnit na zeď, abyste neubírala místo v kurníku.

Co může zabít slepice

Může jí být i sova, nejčastěji potom výr velký a kalous ušatý, káně nebo dokonce orel. Všechny tyto dravce chrání zákon, jejich odlov je tedy zakázán. Šelmy malé až střední velikosti. Mezi ně můžeme zařadit například kunu, lišku nebo lasičku.

Kdy se pozná kohout od slepice

Kohout. Kohouti se opeřují pomaleji než slepice, mívají výš posazený ocas a na první pohled větší. Ve třech měsících kohouti kokrhají a jejich odlišnosti jsou více zřetelné – narostlejší hřeben a začínají se rýsovat okrasná ocasní pera. V kloace kohouta najdete na rozdíl od slepičky zakrnělý pohlaví výčnělek.

Jak mluví slepice

Slepičí hantýrka

Pro komunikace mezi sebou totiž používají až 30 různých zvuků. Když jsou venku, mluví jimi kvočna na svá malá kuřátka, kohout zase holky svolává k obědu, když jim nasypete do krmítek a také je dokáže velmi dobře a rychle pomocí zvuku varovat, pokud se blíží nebezpečí.

Jak zvyknout slepice

Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.