Jak dlouho vydrží domácí sirup?

Jak dlouho vydrží domácí sirup?

Jak uchovat Bezinkový sirup

Bezový sirup za studena je hotový.

Hotový bezový sirup zavařte při 80 stupních a uchovávejte v suchu a chladu. Další možností je bezový sirup nezavařovat, ale uchovávat v lednici. Tam vám vydrží čerstvý až 10 dní. Třetí možností je hotový bezový sirup zmrazit.
Archiv

Jak dlouho vydrží domácí šťáva

Skladovaná šťáva musí být v chladu!

Ať už uchováváte šťávu v jakékoli nádobě, je nutné uložit jí do chladu. V lednici vydrží šťáva až 24 hodin, naopak pokud jí necháte při pokojové teplotě, může se zkazit během několika hodin.

Jak dlouho vydrží bezový sirup

Hotový bezový sirup uskladňujeme nejlépe na tmavším a chladnějším místě. Neotevřený vydrží sirup až 365 dní, po otevření skladujte v ledničce maximálně týden.
Archiv

Jak konzervovat domácí sirup

Nejlepší je sterilace sirupů v otevřených lahvích. Naplněné lahve postavíme do vysokého hrnce na podložku a hrnec naplníme teplou vodou do výše 2 cm pod hrdla lahví. Hrnec s náplní zahříváme až je šťáva teplá 75 stupňů a tuto teplotu udržujeme nejméně 10 minut.
Archiv

Jak skladovat domaci sirup

SkladováníHotový sirup uchovávejte v chladu, kde vydrží 2-3 týdny. Sirupy se zázvorem vydrží i 2 měsíce.Pokud uděláte sirupu větší množství, část dejte do mrazáku.

Jak sterilizovat sirup

Šťávy i sirupy nalijeme do běžných zavařovacích sklenic, které důkladně uzavřeme víčky a necháme zavařit běžným způsobem 10 minut při teplotě 90°° Celsia. Pak sklenice vyjmeme a necháme vychladnout. Šťávy i sirupy budou trvanlivé jako ostatní zavařeniny…

Jak dlouho sterilizovat sirup

Šťávy i sirupy nalijeme do běžných zavařovacích sklenic, které důkladně uzavřeme víčky a necháme zavařit běžným způsobem 10 minut při teplotě 90°° Celsia. Pak sklenice vyjmeme a necháme vychladnout.

Jak dlouho louhovat běž na sirup

Sirup z černého bezu za studena

Do vody dáme 40 velkých květů černého bezu (netrháme po dešti a odstraníme stopky – jsou hořké). K tomu přidáme na kolečka nakrájený a omytý bio citron bez pecek a 10 dkg kyseliny citronové. Necháme louhovat 24 hodin.

Jak dlouho louhovat Bezinkový sirup

Vodu převaříme, necháme zchladnout a nalijeme na květy. Přidáme šťávu z jednoho citronu a 2 citrony nakrájené na kolečka. Dále přidáme kyselinu citronovou a směs necháme 24 hodin louhovat.

Jak sterilizovat bezový sirup

Tip 1: Lahve řádně vymyjte a dejte sterilovat do trouby zahřáté na 150°C po dobu 30 min. Víčka řádně umyjte a dejte do hrnce se studenou vodou, přiveďte vodu k varu a povařte alespoň 5 min. Víčka a lahve vyndavejte nerezovou pinzetou a nechte je okapat. Šťávu plňte do horkých lahví.

Jak dlouho vydrží sirup z Rýmovníku

Vhodné jsou sklenice ze zabarveného skla, například tmavě hnědé. Skleničky plníme ještě teplým sirupem, pak je uzavřeme a otočíme dnem vzhůru. Uchováváme je na chladném místě. Vařený sirup má delší životnost (vydrží asi jeden rok), než nevařený, ztrácí ale spoustu účinných látek.

Jak dlouho se vaří sirup

Do šťávy přidejte třtinový cukr, dokonale ho rozpusťte a na mírném plameni směs nechte táhnout zhruba 1,5 hodiny. Občas zamíchejte. Po této době už sirup začíná houstnout. Podle potřeby ho nechte ještě asi 20 minut probublávat.

Jak se dělá bezový sirup

Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit. Celá příprava probíhá zastudena.

Jak sterilovat bezový sirup

Tip 1: Lahve řádně vymyjte a dejte sterilovat do trouby zahřáté na 150°C po dobu 30 min. Víčka řádně umyjte a dejte do hrnce se studenou vodou, přiveďte vodu k varu a povařte alespoň 5 min. Víčka a lahve vyndavejte nerezovou pinzetou a nechte je okapat. Šťávu plňte do horkých lahví.

Jak udělat domácí bezový sirup

Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit. Celá příprava probíhá zastudena.

Jak dlouho vydrží smrkový sirup

Sklenici postavte na slunné, teplé místo a může začít proces uvolňování cenných látek ze smrkových výhonků. Louhování trvá 4-8 týdnů dokud se nerozpustí veškerý cukr. Následně přeceďte sirup do lahví přes jemné plátýnko a je hotovo. V lednici vydrží i rok.

Jak se dělá sirup ze smrkových výhonků

Do sklenice postupně vkládáme vrstvy smrkových výhonků a cukru, které střídáme tak, aby tu poslední tvořil cukr. Vše vždy stlačíme, aby sklenice byla pěkně napěchovaná. Plnou sklenici pak uzavřeme, postavíme na slunné místo (ideálně k oknu) a necháme zrát cca 6 týdnů. Poté šťávu vymačkáme přes plátýnko a máme hotovo.

Jak vyrobit sirup z levandule

Květy levandule vložíme do většího hrnce, přidáme na plátky nakrájené citrony, kyselinu citronovou, zalijeme převařenou, ale studenou vodou a necháme alespoň 24 hodin vyluhovat (klidně i déle). Po vyluhování sirup přecedíme přes plátýnko a dobře vyždímáme. Sirup zahříváme a přidáme cukr.

Jak dlouho louhovat Smrkove vyhonky

Smrkové výhonky propláchněte, zalijte vodou a 20–30 min na mírném plameni povařte, aby se z nich začala uvolňovat silice. Odstavte z plotny, přidejte citron nakrájený na plátky a nechte takto 24 h louhovat.

Jak dlouho vydrží levandulový sirup

Načatý sirup vám vydrží v lednici klidně celé léto (nám teda ne, u nás je po týdnu pryč, ale trvanlivost na to má). Nevýhoda levandulového sirupu je (stejně jako u každého jiného ovocného sirupu) větší množství cukru, které musíte použít. Cukr v sirupu slouží jako konzervant a umožňuje jeho skladování.

Kdy sklízet levanduli na sirup

Kdy sklízet levanduli Levanduli sklízejte v průběhu srpna, kdy je nejvhodnější do čajů, limonád i na výrobu oleje. Pokud ji chcete na sušení, pak sklízet musíte o dost dříve, a sice v průběhu června. Levandule nebude tolik opadávat, ale ochudíte se o krásu a vůni jejich květů.

Co dělat s Odkvetlou levanduli

Po odkvětu keře je nutné přistoupit k jeho prořezání. Díky tomuto zákroku levandule rychle regeneruje, znovu obrůstá a rozvětvuje se, stává se bohatší, hustší a kompaktnější a nemá sklony k rozvalování větví, což je důležité i proto, aby později ve zdraví přežila zimní období a především tíhu zimní sněhové pokrývky.

Jak uchovat levandule

Sběr a skladování levandule

Sušíme ve větrané tmavé místnosti, nebo uměle při teplotách do 40°C. Nastříhané trsy zavěsíme květy dolů, či rozložíme na stůl pokrytý novinami. Usušené rostliny skladujeme v krabicích, či celé zabalené v papíru. Sušené květy pak skladujeme stejně jako sypaný čaj.

Kdy stříhat levanduli na sirup

Levandule se stříhá radikálním řezem až na jaře, protože lépe zvládá regeneraci. Těm, kteří ostříhali levandulové keříky včas, přejeme bohaté, druhé kvetení, ne už sice tak husté, ale pár květů by se mělo objevit tak na začátku září.

Co s Natrhanou levanduli

Najděte si suché a dobře větrané místo, stonky rozložte na papír, usuší se za několik dní. Stonky pravidelně otáčejte. Stonky svažte do svazku, pověste květy dolů a sušte. Použijte klasickou sušičku na ovoce, je to nejrychlejší způsob.