Jak dlouho vydrží ředkvičky?

Jak dlouho vydrží ředkvičky?

Jak dlouho vydrží ředkvičky v lednici

Pokud nejste příznivcem sáčků, použijte uzavřenou nádobu, v ní také ředkvičky vydrží. Dělá jim dobře chladno, proto se nemusíme bát ani vyšších poliček v lednici, kde je chladněji než ve spodní části. Nebudu vás dlouho napínat, vydrží až 4 týdny, pokud je skladujete správně.
Archiv

Jak často zalévat ředkvičky

Ředkvičky by měly mít dostatek vláhy, je-li sucho, zalévejte je alespoň jednou týdně.
Archiv

Kdy Jednotit ředkvičky

Pokud je vysejeme hustěji, je nutné je na vzdálenost 3 až 4 cm vyjednotit. Pokud je porost příliš hustý, rostou ředkvičky pomaleji a mají dříve sklon k vybíhání do květu.

Jak uchovat ředkev

Doma ředkev skladujte v lednici v přihrádce na zeleninu. Vydrží tam bez problémů jako jiná kořenová zelenina. Pokud na ředkvi najdete zbytky zelených stonků, tak je vždy odstraňte, zkracují totiž její trvanlivost.

Proč ředkvičky nedělají bulvy

Nejčastější příčinou protáhlých bulviček je příliš hluboký výsev. Semena ředkviček stačí vysévat do hloubky 1 – 1,5 cm. Určitě se nenechte prvním neúspěšným pokusem odradit. Při nákupu semen se poraďte s prodejcem, která odrůda je pro které období pěstování nejvhodnější.

Co se dá udělat z ředkviček

Nejlepší recepty z ředkvičekŘedkvičková pomazánka.Ředkvičkový salát.Ředkvičková polévka.Tatarák z ředkviček.Nakládané ředkvičky recept.Smaženice z ředkviček.Pečené ředkvičky.

Proč nerostou ředkvičky

To může být způsobeno např. pozdním výsevem ranných odrůd. Vybíhání podporuje také sucho, chudá půda a opožděná sklizeň. Nejlépe se ředkvičkám daří v lehčích záhřevných půdách, které jsou dostatečně zásobené živinami.

Jak konzervovat ředkvičky

Ředkvičky očistíme, omyjeme a nakrájíme na silnější plátky. Ocet, vodu, cukr, sůl a všechno koření svaříme v menším kastrolku. Nakrájené ředkvičky zatím vyskládáme do sterilizovaných sklenic. Zalijeme svařenou směsí a sklenku uzavřeme.

Kam patří ředkvičky

Botanická charakteristika. Ředkvička (Raphanus sativus) patří do rozsáhlé čeledi brukvovitých (Brassicaceae), kam se řadí i květák, brokolice, kapusta, růžičková kapusta, kedlubna apod.

Jak daleko od sebe sázet ředkvičky

¨Semena ředkviček sejte přibližně 0,5-1 cm pod povrch půdy, nejméně 3 cm od sebe.

Jak poznat zralé ředkvičky

Ředkvičky. Ředkvičky rostou velmi rychle a nikdy by neměly zůstávat v půdě déle než šest týdnů. Jinak ztratí svou typickou chuť; budou dřevnaté, příliš měkké a hrozí, že prasknou. Pokud mají hlízy velikost asi 2–3 cm, můžete je sklízet opatrným vytažením ze země.

Jak se dělá salát z ředkviček

Vychlazené ředkvičky pokrájíme na menší kousky, šunku a sýr na kostičky nebo nudličky, cibulky na plátky. Majonézu rozmícháme s hořčicí a zakysanou smetanou. Vše dáme do misky, osolíme, opepříme, promícháme a podáváme. Podáváme s čerstvým pečivem nebo čerstvým chlebem.

Jak využít ředkvičky

Vyzkoušet můžete třeba ředkvičkovou polévku, ředkvičkovou omáčku nebo zapečené ředkvičky na mnoho různých způsobů. Kromě plodů pak můžete jako přísadu do salátů použít také květy ředkviček nebo třeba jejich mladé listy. Ty se navíc hodí jako koření a připravují se také jako špenát.

Co s přebytkem ředkviček

Oblíbené využití přebytku ředkviček je zpracování na způsob "květák na mozeček". Můžeme je zkombinovat s hlívou ústřičnou nebo s lilkem. Velký ohlas má recept na naložené ředkvičky v octovém nálevu. Ve sklenicích je prokládáme stroužky česneku a kořením, podáváme stejně jako sterilované okurky.

Co se dá udělat z ředkvičky

Vyzkoušet můžete třeba ředkvičkovou polévku, ředkvičkovou omáčku nebo zapečené ředkvičky na mnoho různých způsobů. Kromě plodů pak můžete jako přísadu do salátů použít také květy ředkviček nebo třeba jejich mladé listy. Ty se navíc hodí jako koření a připravují se také jako špenát.