Co dát na střechu pergoly?
Co dát na střechu přístřešku
Pod asfaltovanou střešní krytinu se doporučuje použít jako nosnou podkladovou konstrukci pevný dřevěný podklad, do něhož je možné mechanicky kotvit. Možnosti upevnění závisí na sklonu střechy. Při sklonu střechy od 4° do 65° by se šindele měly upevnit celoplošným natavením na nehořlavou podkladovou vrstvu.
Jak na strechu pergoly
Vzhledem k tomu, že se jedná o lehkou stavbu, neměli byste ji zatížit těžkou krytinou jako například u rodinného domu. Pro tento účel budou tedy vhodnější lehké krytiny jako sklolaminát, polykarbonát, asfaltové či dřevěné šindele nebo plech.
Archiv
Jaký polykarbonát na střechu
Komůrkový polykarbonát je ideální pro tepelně-izolační prosklívání (tedy střechy zimních zahrad, skleníky, pařeniště…). Trapézové desky z polykarbonátu či vlnovky jsou pak zase vhodné na zastřešení pergol, stání pro auta, různých kůlen a přístavků.
Jak umýt střechu pergoly
U hliníkové pergoly si vystačíte s jednoduchým ometením napadaného listí a opláchnutím vodou s mýdlovým roztokem, právě to z ní dělá tak oblíbenou záležitost s vysokou životností. Vyčistit byste také měli venkovní stínění a rolety. Opět postačí čistá voda s mýdlovým roztokem.
Archiv
Čím pokrýt střechu
Střešní krytina chrání nejen části střešního pláště, ale i samotný interiér před povětrnostními vlivy. Současný trh nabízí mnoho možností čím pokrýt střechu. Můžete si vybrat z materiálů jako plech, keramika,beton, plast, břidlice, vláknocement či asfalt. Pohybují se v rozdílných cenových relacích.
Jakou krytinu na dřevník
Pokud vám jde o střechu pouze praktickou a dřevník či kolna nebudou příliš vidět, stačí použít asfaltové pásy, které jsou vhodné hlavně na střechy rovné a ty s mírným sklonem.
Co dát na střechu zahradního domku
Asfaltové střešní šindele jsou jednoznačně nejpoužívanější střešní krytinou na pergoly a zahradní domky. Zároveň se hojně používají jako střešní krytina na garážová stání. A není se čemu divit – jejich pokládku zvládne i šikovný kutil, jsou lehké, a dobře odolávají povětrnostním vlivům.
Čím pokrýt střechu kůlny
Pod 12 procent je podkladní lepenka pod šindel " povinná " Mezi 12 – 30 % se její použití doporučuje. Teprve sklon nad 30% zajistí že se voda vzlínáním a zafoukáním větrem nedostane pod šindel. Pokud máte horní vrstvu prkna tak možností je X. Vlnitý plech, šindel, asfaltová lepenka nebo PVC folie.
Jak silny polykarbonát na pergolu
Pro komůrkový polykarbonát Makrolon® obecně platí při rozteči trámů 1,05 m a při plánovaném zatížení do 75 kg/m2, že pro sílu 10 mm je max. doporučená vzdálenost mezi latěmi 2 m. Pro desky síly 8mm je pak tato vzdálenost max. 1,5 m a pro silnější – např.
Jaké sklo na střechu pergoly
Na zastřešení pergol a přístřešků se nejčastěji používá bezpečnostní sklo ESG (kalené sklo), VSG (bezpečnostní lepené) a polykarbonát.
Jak daleko od sebe krokve na pergolu
Používáme vodováhu a olovnici, aby sloupky i vazníky a krokve byly přesně svisle nebo vodorovně. U hoblovaného dřeva můžeme spoje zesílit vodovzdorným lepidlem. Sloupky mohou být od sebe vzdáleny až 2,7—3 m; čím je však vzdálenost mezi nimi větší, tím masivnější musí být jak sloupky, tak nosníky.
Jak se chodí po střeše
Chůze po střeše
Pro usnadnění chůze po střeše nadzdvihneme jednu tašku a tu, co je pod ní, posuneme nahoru. Objeví se otvor, takže po taškách můžeme chodit jako po schodech. Nezapomeňme na bezpečnost a zajištění proti pádu!
Která střešní krytina je nejlevnější
Typy střešní krytiny – jaký je nejlevnější typ krytiny Pálené tašky – od 300 Kč za m2. Betonová taška – od 200 Kč za m2 . Vláknocementová krytina – od 200 Kč za m2 .
Jak silná prkna na střechu
Prkna je nutno osazovat na těsný sraz, nejmenší tloušťka prken může být 24-25 mm, od osové vzdálenosti podpor 900 mm musí být tloušťka zvýšena nejméně na 30 mm. Prkna je vhodné opatřit impregnací proti škůdcům, což zajišťuje ochranu před houbami, plísněmi, škůdci, atd..
Jak položit šindel na střechu
Pokládka šindelů
Šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část této řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy, nejlépe přes oplechování.
Jakou zvolit tloušťku polykarbonátu
Doporučená síla desek:Dutinkové (komůrkové) desky – pro zastřešení doporučujeme v tloušťce od 10 – 25 mm.Plné polykarbonátové desky – pro zastřešení doporučujeme od 10 mm.Trapézové desky a vlnovky – pro zastřešení doporučujeme od 0,8 mm.
Jaký makrolon na pergolu
Na prosklení přístřešku či zakrytí pergoly se nejběžněji používají polykarbonátové desky. Ty jsou buď komůrkové (např. značky Makrolon®, Sunlite®, nebo Macrolux®), nebo mají tvar trapézu (Palram SUNTUF®, Politec WT).
Jak zasklít pergolu
Vybírat můžete z několika základních typů polykarbonátových desek:komůrkový polykarbonát.plný polykarbonát.trapézový polykarbonát.vlnitý polykarbonát.
Jak hluboko patky na pergolu
Pamatujte na to, že hloubka patky pro pergolu by měl být hluboká alespoň půl metru.
Jak silné sloupky na pergolu
Dolní nosné trámy by měly mít profil 10×14 až 12×16 cm. Horní příčky by pak měly být vyrobeny z latí o tloušťce 4×12 nebo 6×14 cm. Aby vše drželo pohromadě, potřebujete proto pozinkované vruty.
Jak vylézt na střechu
střešní okna, to není nejlepší ani nejbezpečnější metoda vzhledem k hrozícímu riziku poškození okenních tesařských prvků. Lepším se jeví to nejjednodušší řešení, tj. hliníkový (nebo dřevěný) střešní žebřík. Stojí za to věnovat pozornost kvalitě jeho zpracování – musí být pevný, stabilní a zaručovat dlouhý dosah.
Jak se jistit při práci na střeše
Při pádu z volného okraje střechy jsme při uvázání na laně ohroženi tzv. kyvadlovým efektem. Při práci na okrajích střechy se proto nejlépe ochráníme pomocí ukotveného šikmého lana, na které si navážeme postroj. Speciálně musí být bráněno sklouznutí ze střechy při jejím sklonu větším než 25°.
Co na střechu
Krytiny na šikmé střechyPálené krytiny.Betonové krytiny.Plechové krytiny.Cementovláknité krytiny.Polykarbonátové desky.Asfaltové šindele.Vlnité bitumenové krytiny.Plastové krytiny.
Jakou střechu na dřevník
Pokud vám jde o střechu pouze praktickou a dřevník či kolna nebudou příliš vidět, stačí použít asfaltové pásy, které jsou vhodné hlavně na střechy rovné a ty s mírným sklonem.
Co se dává pod krytinu
Podkladové pásy se používají jako pojistná hydroizolace pod asfaltové šindele a to zněkolika důvodů. Podkladní pásy chrání prkený nebo deskový záklop před deštěm a větrem než dojde k samotnému položení střešní krytiny dále nám retušuje drobné nerovnosti které by mohli po realizaci kazit celkový dojem nové střechy.