Co delat kdyz mám doma štěnice?

Co delat kdyz mám doma štěnice?

Jak se zbavit štěnic v posteli

Hubení štěnice postelní Zásah provádíme odstraněním štěnic horkou párou 150C a následným postřikem. Takže není nutné vyhazovat zasažený nábytek. Zásah je pečlivý 1,5 – 3hod.

Jak poznat štěnice v posteli

Pokud máte podezření na štěnice, podívejte se okolo postele, kde se štěnice nejčastěji skrývají. Našli jste malé černé tečky, jako když rozsypete mák Nejspíš se jedná o trus štěnic. Klidně může být i přilepený k povrchu.
Archiv

Co dělat když objevím štěnice

Pokud se v některém bytě objeví štěnice, je ideální nebát se to přiznat předsedovi družstva. Pokud máte v domě dobré vztahy, vhodí jen ostatním do schránek letáček s anonymním upozorněním, že se bude hubení řešit a vyzve ostatní obyvatele domu, aby zkontrolovali citlivá místa, kde se obvykle štěnice schovávají.
Archiv

Jak se účinné zbavit štěnic

Spolehlivým způsobem jak zabít štěnici je vystavit ji vysokým nebo nízkým teplotám. Štěnice žijí při pokojových teplotách, nejideálnější kolem 25°C. Jestliže štěnici vystavíme teplotě nad 47°C usmrtíme ji, nicméně jen stádium živého jedince. Na stádium Vajíčka je potřeba k spolehlivému zničení teplota 60°C a více.

Co odpuzuje štěnice

Štěnice odpuzují esenciální oleje, vůně čerstvé máty, česnek, kajenský pepř, alkohol, levandule nebo skořice.

Jak vypadá kousnutí od štěnice

Jedná se o zarudlá kolečka s tmavší tečkou uprostřed, která jsou velká v průměru několik milimetrů. Kousnutí od štěnice vypadá jako zarudlé kolečko s tmavou tečkou uprostřed. Škůdci se obvykle přisají třikrát v řadě za sebou.

Co způsobují štěnice

Invazi štěnic dnes čelí většina civilizovaného světa. Tento hmyz nereaguje na běžné hubící prostředky, a domácnosti se tak často uchylují k použití nebezpečných chemikálií, které ohrožují centrální nervový systém a mohou vyvolat alergické reakce nebo i rakovinu.

Co zabíjí štěnice

Nejlepší volně prodejný přípravek na štěnice je sprej na štěnice Protect. Tento sprej byl speciálně vyvinutý na hubení štěnic a blech, což jsou velmi odolné druhy hmyzu. Výhodou tohoto postřiku na štěnice je to, že je pro štěnice toxický ještě 14 dnů po zaschnutí.

Jak se přenáší štěnice

Aktivně mohou pronikat i ze sousedních příbytků, přes dveře, mezi pokoji, ale i mezi patry objektů prostřednictvím společných prostor, kudy procházejí potrubí, kabely, atd. Štěnice se mohou aktivně šířit oblečením, ložním prádlem, v zavazadlech, když lidé cestují, v palivovém dřevu, starém nábytku.

Jak nalákat štěnice

Jak nalákat štěnice

Štěnice můžete nalákat pouze na potravu a ideálně jí do cesty postavit pasti, do kterých se chytne. Pasti vám sice nepomohou v otázce, jak se zbavit štěnic, protože je nevyhubí, ale pomohou je alespoň poměrně účinně odhalit, abyste měli jistotu, že opravdu máte štěnice v domě.

Kdy se objevi Stipanec od štěnice

Kousnutí od štěnice se někomu projeví hned ráno, ale někomu třeba až po 3 dnech. Kousnutí od štěnic bývá velmi podobné kousnutí od komára. Na kůži se obvykle objevují pupínky nepravidelného tvaru narůžovělé barvy, velké 1 až 3 mm.

Jak rychle se šíří štěnice

Štěnice domácí sají krev asi 2 krát za týden. Bodají nejčastěji na místech, která nemají lidé při spaní přikryta: na obličeji kolem očí, na pažích, zádech apod. Každá štěnice bodne vždy 3krát krátce za sebou, žertem se říká, že má snídani, oběd a večeři.

Kam koušou štěnice

Nejčastěji štěnice koušou na krku, na trupu a na rukou a nohou. Klidně se dostanou i pod pyžamo nebo peřinu.

Kde koušou štěnice

Štěnice kouše na krku, předloktích, nohou, téměř vždy na místě, které není přikryté peřinou ani schované pod oděvem. Kousance někdy bývají v téměř rovné řadě za sebou nebo ve shluku, jak štěnice při sání krve popolézá.

Co žere štěnice

Štěnice se živí výhradně krví teplokrevných živočichů. Živí se převážně krví lidskou, ale mohou sát i na kočkách, psech a ptácích. Krev je pro štěnice nezbytná pro další možný vývoj. Štěnice mají 5 nymfálních stádií a každé stádium se musí nasát krví, aby jejich vývoj mohl pokračovat.

Kde kladou štěnice vajíčka

Identifikace a vypátrání štěnice je poměrně náročné. Samička v průběhu svého života snáší denně dvě až tři vajíčka, za svůj život je schopna jich naklást až 500. Tyto vajíčka klade na tmavá, těžko přístupná místa (štěrbiny v nábytku, v parketách, rámy obrazů, v záhybech matrací, čalounění, v dřevěném obložení apod.)

Jak vypadají malé štěnice

Štěnice jsou malé, ploché s oválným tělem. Nemají křídla. Dospělci sice mají zbytky křídel, ale nejsou plně rozvinutí aby je funkčně mohli využívat. Dospělci jsou hnědé barvy, po krmení hnědo červené od nasáté krve.