Jak se počítají závorky?
Jak se dělají závorky
Nejčastější a nejjednodušší závorky (ty kulaté) se nachází přímo na klávesnici a snadno je najdete. Pravou (uzavírací závorku) napíšete přímo klávesou vedle ú, a levou (otevírací) závorku napíšete tou samou klávesou za použití SHIFTu. Dobrá zpráva je, že to je stejné na PC i na Macu.
Jak se počítá Závorka na druhou
Nejdříve násobení, potom sčítání. Nejdříve závorka, potom násobení, nakonec sčítání.
Archiv
Co má přednost v závorce
V jakémkoliv matematickém výrazu platí vždy stejná pravidla pro přednost jedné operace před druhou. Nejvyšší přednost mají závorky, za nimi následuje násobení a dělení a nakonec sčítání a odčítání. Závorky mají nejvyšší přednost.
ArchivPodobné
Jak se píše svorka
Nejprve stiskneme tlačítko levý Alt (je umístěno nalevo hned vedle mezerníku) a držíme ho zmáčknuté. Poté na numerické klávesnici zadáme číslo 123 pro {, respektive 125 pro }. K propsaní dojde v momentě, kdy pustíme klávesu Alt.
Jak psát text v závorkách
Závorky přiléhají bez mezer k začátku a konci výrazu, který se dává do závorky. Je-li závorkami vymezena část věty, přimykají se závorky jen k této části. Jestliže je v závorce celá věta, koncová závorka se umístí za interpunkční znaménko, které ukončuje větu.
Jak psát dvě závorky za sebou
1.2 Zanořování Na zanořené závorky se vztahují stejná pravidla. Pokud se však bezprostředně po sobě vyskytnou dvě otevírací nebo uzavírací závorky, mezera se mezi ně nevkládá. Pro zanořené závorky lze využít kulaté, a nebo hranaté.
Jak vynásobit závorku
Násobení závorekKaždý člen první závorky násobíme s každým členem druhé závorky.V závorkách můžeme mít i více členů než dva.Pokud násobíme více závorek, vybereme si dvě, vynásobíme je, a výsledek poté násobíme s další závorkou.Pokud to jde, ve výsledku ještě sečteme nebo odečteme členy.
Jak umocnit závorky
Spočítáme závorku.Umocníme.Násobíme a odstraníme závorky.Sečteme a odečteme.
Jak se zbavit závorky
Stačí si pamatovat, že je-li před závorkou mínus, musím všechny znaménka uvnitř závorky změnit. Z plusek udělat mínuska a z mínusek pluska. A když před číslem znaménko není (příklad 2 první číslo v závorce – číslo 3), chápeme to jako plusko a po odstranění závorky bude před tímto číslem mínusko.
Jak se Roznásobují závorky
Pro roznásobování závorek platí tzv. obloučková metoda, kde „každý člen z jedné závorky se musí vynásobit s každým členem z další závorky“.
Co znamená závorka
Závorky jsou interpunkční znaménka používaná v textu nejčastěji pro vyznačení vsuvek nebo vět vložených komentujících hlavní větu. Používají se zpravidla ve dvojicích levá–pravá, anebo jednostranně jako svorky nebo v označení číslovaných seznamů, např. 1), 2), 3).
Jak se píše lomená závorka
Jak zapsat lomenou závorku: ve Wordu: pro otevřenou závorku stiskneme a podržíme tl. levý ALT a na numerické klávesnici postupně namačkáme 9 0 0 1. Pro uzavřenou závorku obdobně levý ALT + 9 0 0 2.
Kdy psát tečku za závorkou
Jestliže je text v závorkách (viz Závorky) samostatnou výpovědí, píše se tečka uvnitř závorky: Na návštěvu přišli úplně všichni. (A pochopitelně jsme se nejvíce těšili na upovídaného dědečka.) Je‑li výraz v závorkách součástí výpovědi, píše se tečka až za závorkou: Na návštěvu přišli úplně všichni (včetně dědečka).
Co se děje když je před závorkou mínus
3. Závorku, před kterou je znaménko minus, i s tímto znaménkem vynecháme a všechny členy původní závorky změníme v opačné.
Jak se počítá Vytýkání
Vytýkání neznámé
Často se vytýká samotná neznámá, nemusíme vytýkat pouze číslo. Takže pokud máme výraz 3×2 + 7x, můžeme z něj vytknout x, tj. oba výrazy vydělíme x, přidáme závorky a závorku vynásobíme x. Dostaneme 3×2 + 7x = x · (3x + 7).
Co má přednost násobení nebo mocnina
Mocnina má přednost. Vždycky mají přednost složitější matematické operace. Posloupnost – mocniny, odmocniny, násobení, dělení, sčítání, odčítání. Prvně umocníš, sčítání bývá na posledním místě.
Co když je před závorkou
Stačí si pamatovat, že je-li před závorkou mínus, musím všechny znaménka uvnitř závorky změnit. Z plusek udělat mínuska a z mínusek pluska. A když před číslem znaménko není (příklad 2 první číslo v závorce – číslo 3), chápeme to jako plusko a po odstranění závorky bude před tímto číslem mínusko.
Jak se vytýká před závorku
Pokud před závorku vytýkáme záporný člen a je jedno, jestli se vytýká samotná -1 nebo složitější činitel, musíme u všech členů, které v závorce zůstanou, obrátit znaménka plus a mínus naopak, aby se celková hodnota výrazu nezměnila. Že jsme vše provedli správně si můžeme jednoduše ověřit zpětným roznásobením.
Co jsou rovně závorky
Svislítko, také rovná čára, má v matematice funkci absolutní hodnoty, velikosti vektoru, úsečky nebo velké či zanořené závorky.
Jak se zbavit závorek
Pojďme se podívat jak se zbavit závorky, před kterou je mínus. Už víme (odsud) že je-li před závorkou plus, můžeme závorku klidně odstranit protože je zbytečná. Pro mínusko to ale bohužel neplatí. Je-li před závorkou mínus, musíme závorku roznásobit, abychom se ji zbavili.
Kdy se mění znaménko před závorkou
Platí jednoduché pravidlo, že když je před závorkou mínus a v závorce plus (případně opačně), znaménko měníme na mínus. V případě, že je před závorkou i v závorce mínus, znaménko měníme na plus.
Jak vytknout před závorku
Jak se vytýká mínus Pokud před závorku vytýkáme záporný člen a je jedno, jestli se vytýká samotná -1 nebo složitější činitel, musíme u všech členů, které v závorce zůstanou, obrátit znaménka plus a mínus naopak, aby se celková hodnota výrazu nezměnila.
Jak se zjednodušují výrazy
Krok 1: Rozložení jmenovatele a čitatele.Krok 2: Zjištění hodnot, pro které výraz není definovaný, neboli určení podmínek.Krok 3: Zkrácení společných činitelůKrok 4: Výsledek.
Kdy má násobení prednost
Násobení má přednost před sčítáním a odečítáním. To znamená, že když máte příklad 2 + 3 · 4, tak nejdříve vypočítáte součin 3 · 4 = 12 a až poté počítáte součet. Takže po vypočtení součinu máme 2 + 12 a to je rovno 14. Pokud byste počítali nejdříve součet, dostali byste jiný výsledek: 2 + 3 = 5 a poté 5 · 4 = 20.
Jak se počítá mocnina
Mocniny se stejným základem a různým exponentem vydělíme tak, že základ umocníme rozdílem exponentů. Sčítat a odčítat můžeme pouze mocniny o stejném základu a exponentu. Koeficienty sečteme, základy a exponenty opíšeme. Mocniny se stejným základem vynásobíme tak, že základ umocníme součtem exponentů.